15 HAZİRAN AY TUTULMASI VE BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Aktüel/Güncel 15 Haziran 2011

  Hava durumunun izin vermesi halinde, tam ay tutulması ABD ve Kanada haricinde, dünyanın büyük bölümünden izlenebilecek.

Dünya’nın gölgesinin ayın önünü kapatması, 1 saat 40 dakika sürecek. Bu gökyüzü manzarası, başlangıcından bitimine kadar Doğu Afrika, Orta Asya, Ortadoğu ve Avustralya’nın batısında görülebilecek.

Uzun süreli tam ay tutulması, en son Temmuz 2000’de olmuştu ve 1 saat 47 dakika sürmüştü.

Güneş tutulmalarından farklı olarak ay tutulmaları, çıplak gözle güvenle izlenebiliyor.

Bu yılın hesaplarına göre, Tutulma sırasında Ay’ın konumları şöyle olacak:

  • saat 20.24 Ay’ın dünyanın yarı gölge konisi içine girmesi 
  • saat 21.22 Parçalı Tutulma başlangıcı 
  • saat 22.22 Tam Tutulma başlangıcı 
  • saat 23.12 Tam Tutulma ortası 
  • saat 00.02 Tam Tutulma sona ermesi 
  • saat 01.02 Parçalı Tutulmasının sona ermesi 
  • saat 02.00 Ay’ın Dünyanın yarı gölge konisinden çıkışı 

 

AÜ GÖZLEMEVİ, DÜZENLEYECEĞİ ETKİNLİKTE, GÖKYÜZÜNÜ TELESKOPLARLA İZLETTİRECEK

Ankara Üniversitesi (AÜ) Rasathanesi, 1 saat 40 dakika sürecek ay tutulması için düzenleyeceği özel etkinliğinde, meraklılarına gökyüzünü teleskoplarla izlettirecek. Bugün yaşanacak yılın ilk Ay Tutulması için düzenlenecek özel etkinlik saat 20.00’da başlayacak. Sunum ve belgesel gösterimlerinin yapılacağı etkinlikte, saat 22.05’de izlenmeye başlanacak olan Ay Tutulması, 1 saat 40 dakikalık süresiyle izleyenlere görsel bir şölen yaşatacak. Bu kadar uzun süreli bir ay tutulması, en son 2000 yılı Temmuz ayında gerçekleşti. Gözlemevi yetkilileri, Gözlemevi’nin şehirden uzak ve yüksek bir konumda bulunması nedeniyle katılımcıların yanında kalın giysiler bulundurmalarını önerdi.

ÇOMÜ GÖZLEMEVİ’NDE AY TUTULMASI NEDENİYLE 15 HAZİRAN’DA ”HALK GÜNÜ” DÜZENLENECEK

Yılın ilk ay tutulması dolayısıyla, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) bağlı Ulupınar Gözlemevi’nde ”Halk Günü” düzenlenecek. Gözlemevi müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, yaptığı açıklamada,  ay tutulmasının Türkiye’nin her yerinden teleskop ve dürbün kullanmadan gözlenebileceğini söyledi. Tutulmanın söz konusu gün saat 20.24’de ayın dünyanın yarı gölge konisi içine girmesiyle başlayacağını ifade eden Demircan, ”Saat 22.22’de tam gölge konisine girmeye başlayınca ay görüntüsünde kızıllaşma gözlenecek. Tam tutulma 23.12’de gerçekleşecek ve 02.00’ye kadar sürecek” dedi. Demircan, ay tutulması nedeniyle ÇOMÜ Ulupınar Gözlemevi’nde ”Halk Günü” düzenleneceğini kaydetti.

AA 

AY TUTULMASININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

KOC BURCU ;
15 Haziran Ay Tutulması seyahatlerin sıkça yaşanması ve yakın çevrenizle sık sık bir araya gelme ihtiyacınızı simgeler. Başka bir şehre, ülkeye eğitim, iş veya duygusal bir konuyla ilgili yolculuk yapabilirsiniz. 21 Haziran sonrası ailevi ilişkiler, evinizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Aynı gün başlayan Mars İkizler kardeşiniz veya bir tanıdığınızın sorunlarıyla ilgilenmeniz anlamına gelebilir. Bazı problemler özellikle yakınlarınızla aranızda tatsızlıklar yaşanmasına sebep olabilir.    
BOGA BURCU
15 Haziran Ay Tutulması başkalarıyla ortaklaşa ilişki içinde olduğunuz maddi ve manevi konularda hoşgörülü olmanın önemini göstermektedir. Değişimden yana olan bireyin öncelikle geçmişini ve bilinçaltında onu rahatsız eden konuları kendiyle yüzleşerek gidermesi rahatlatıcıdır. 21 Haziran Güneş Yengeç burcu süreci, dış etkenlerin üzerinizde etkili olabileceğini gösterir. Size ait değerlerinizi fazlasıyla sahiplendiğinizi bir dönemdir. Aynı gün başlayan Mars İkizler süreci, maddi konularda hızlılığın ve bir an önce sonuç almaktan yana olduğunuzu gösterir. Ancak unutmayalım ki bu etki altında sabırsız davranmak yanlış kararlar vermenize neden olabilir.

İKİZLER BURCU
15 Haziran tarihindeki Ay Tutulması, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşmayı gösteriyor. İşte bu noktada birlikte olduğunuz kişiye göstereceğiniz özen ve beraberliğinize vereceğiniz değer o kadar önemli ki. Bunu yaptığınızda aranızdaki bağın ne kadar güçlendiğini farkedebilirsiniz. Sizi bir arada tutan veya tutacak unsurların daha da kuvvetlenmesi için ilişkinizle alakalı her konuyu derinlemesine bir hoşgörü içinde ele alınız. Bu tutulma bazılarınız için yeni bir beraberliğin işaretçisi olabilir. Sorunları olanların birbirlerine karşı anlayışlı olmaları, problemlerin çözümünü sağlar.
21 Haziran Güneş Yengeç burcu seyri maddi konularda geleceğinizi düşünerek hareket etmenizi sağlarken, aynı gün burcunuz üzerinde etkili olan Mars, bilgilenme, bildiklerinizi diğer insanlarla paylaşma ve aktif bir şekilde amaçlarınızı gerçekleştirme anlamında destekçinizdir.
 
YENGEC BURCU
15 Haziranda Yay burcunda meydana gelen Ay Tutulması sizi rahatlatıcıdır. Hayatı farklı bir açıdan ele alabilir, sosyal dünyada yer alabilir, duygusal konularda dostlarınızdan destek görebilirsiniz.
21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç ve aynı gün başlayan Mars İkizler burcu seyri, bir yandan kendinize ait olanları korumaya çalışırken, diğer taraftan dağılmamak için hedeflerinizi iyi saptamanız gerektiğini göstermektedir.
 
ASLAN BURCU
15 Haziran tarihinde Yay burcunda oluşan Ay Tutulması, etkisi altı ay boyunca devam eden önemli bir oluşumdur. Haziran ayı bir yandan hedeflerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan Güneş Tutulması, diğer yandan farkındalığınızı yükselten Ay Tutulmasının etkisini hesaba katarsak yeni gelişmelerin aşk hayatınız ve hedefleriniz konularında etkili olabileceğini gösteriyor.
 
BAŞAK BURCU
9 Haziran tarihinde Venüs İkizlerde seyrine başlıyor ve ardından 15 Haziran tarihinde Yay burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. Bu durum ev yaşamınız veya ailevi konularda yaşanabilecek gelişmelerin işareti. Ancak çatışmalar yaşanmaması için dengeli ve uyumlu hareket etmeniz şart. Bazı olaylar iş hayatınız ile ailenizle ilgili meseleler arasında kalmanıza neden olabiliR
 
TERAZI BURCU
15 Haziran tarihinde Yay burcunda oluşacak Ay Tutulması, çevre değişikliklerin ve yeniliklerin uygulanması anlamında etkili olduğu gibi hızlı bir trafik akışının simgesi. Yani hareketlilik fazlasıyla ön planda. Yolculuklar, görüşmeler son derece önemli.21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcunda seyrine başladığında, kendinizi duygusal anlamda güven içinde hissetme ihtiyacınız yoğun. Eski anılar, eskiye ait her şey sizi hüzünlendirici. Ben bunu yeni gelişmelere adapte olmaya çalışan bireyin hassas dönemi olarak görüyorum. Aynı gün başlayan Mars İkizler enerjisi ise, hızlı mücadelenin hem sözel hem iletişimsel anlamda yükselişidir.
 
AKREP BURCU
15 Haziran tarihinde Yay burcunda oluşan Ay Tutulması, parasal konuların aydınlığa kavuşmasını en azından durumunuzu anlamanızı sağlıyor. Belli bir miktar paranın elinize geçmesi mümkün. Paranızı har vurup harman savurmamakta fayda var.
21 Haziran Güneş Yengeç burcu seyri, aile ziyaretiniz, uzakta bulunan tanıdıklarınız, eskiye ait bazı meseleler üzerinde düşünmeniz anlamında etkileyicidir. Aynı gün Mars İkizler burcunda seyrine başladığında maddi konularda harekete geçebilir, isteklerinizi elde etmek için akılcı bir planlama yapabilirsiniz
 
YAY BURCU
15 Haziran tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Ay Tutulması, değişim ihtiyacının birebir göstergesi. Girişimcilik ruhunuzu harekete geçiren ve sizi yeni hedefler belirleyerek onların peşinden koşmaya iten bu oluşum hayata iyimser ve pozitif bir şekilde yaklaşmanızı da sağlamakta.
21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcunda seyrine başladığında kendinizi güvence altına almak ve değerlerinizi ön planda tutarak kaybetmekten korkarsınız. Bu yüzden de her durumun altını eşelemek, ne oluyor ne bitiyor diyerek anlamaya çalışırsınız. Aynı gün başlayan Mars İkizler burcu seyri, mücadelenizi hem iletişimsel hem de bilgilenme anlamında sürdürmenizi sağlar.
 
OGLAK BURCU
13 Haziran tarihinde yöneticiniz Satürn düz seyre geçtiğinde değmeyin artık keyfinize. 15 Haziran tarihinde Yay burcunda meydana gelecek  Ay Tutulması, pozitif düşünebilmek, bilgilerinizi hazmedebilmek, keşif ve araştırmalarda bulunmak, gizli yolculuklar ve molalar vererek dinlenmek, kısaca kendinize gelebilmek anlamında etkilidir. İç dünyanızla temas etmek eminim ki size iyi gelecektir.
21 Haziran Güneş Yengeç burcu seyri, partneriniz, aileniz, ilişkinizle alakalı konular üzerindeki hassasiyetin simgesi. Aynı gün başlayan Mars İkizler burcu seyri mücadelenin çalışma hayatınızla ilgili konularda iletişimsel olarak devamını sağlamakta. Zihinsel açıdan zorlayıcıdır. İşlerinizi belli bir program çerçevesinde yapmanız iyi olur. 
 
KOVA BURCU
15 Haziran tarihinde Yay burcunda oluşan Ay Tutulması, Güneş Tutulması sırasında verilen kararların sonuçlarınızı görme anlamında olumludur. 21 Haziran Güneş Yengeç burcunda seyrine başladığında partneriniz veya sizinle ilgili sağlık konuları gündeme gelir. Ayrıca bu enerji altında hassasiyetiniz fazlasıyla yüksektir.  Aynı gün başlayan Mars İkizler burcu seyri aşk, çocuk, iş hayatınızla ilgili haberleşme, gelişme ve görüşmelerin işaretçisi olduğu gibi, bu konularda verilen mücadelenin de simgesidir.
 
BALIK BURCU
15 Haziran tarihinde Yay burcunda oluşacak Ay Tutulması kariyer hayatımız, toplumsal aktivitelerimiz konusunda belli bir hızlanmanın göstergesi. Bizi derinlemesine düşünmeye, kendimizden emin olmaya ve yeteneklerimizi keşfetmeye teşvik ediyor. Duygusal düşünmek yerine girişimci bir ruhla hareket edersek başarı bizimle demektir. Ancak tam tersine abartılı tepkilerde ve isteklerde bulunur, dağınık çalışır ve hayallerimizin esiri olursak hayattan olumlu bir karşılık beklememiz mümkün değildir. Bu tutulma iş sorunlarınız, iş girişimleriniz ve işinizle alakalı konularda yaşanabilecek yeni gelişmelerin işaretçisidir. Bu gelişmelere göre kendinizi şimdiden ayarlarsanız olumlu yansımaların sizi bulduğuna şahit olabilirsiniz.egementoreli.com dan alınmıştır..
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“15 HAZİRAN AY TUTULMASI VE BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar