600 Bin Salavat Gücünde Olan Salâtül Fatih Duası ve Anlamı

Dini Bilgiler 11 Şubat 2017

Bir rivayete göre, 600 bin salavat gücünde bir rivayete göre de 120. bin salavat gücünde olan Salâtül Fatih duası son derece kıymetli bir duadır.  İhlasla bu duayı ömründe bir defa dahi okuyan bir kimse cehennem yüzü görmez. Zaten cehenneme girmesi muktedir olan kişiye bu duayı okumak nasip olmaz. Ömür boyu günde 1 defa bu salavatı okuyan kişiler imanla giderler. Diğer bir rivayete göre de evliya olmadan bu dünyadan göçmezler.

Salatul_Fatih_duasi

Her kim bu salavatı günde 1000 defa okursa Peygamber Efendimiz (S.A.V) ile uyanıkken buluşur. Bu salavata 40 gün boyunca devam eden kişiler Allahu Teala tüm günahlarından tövbe etmeyi nasip eder. Bir rivayete göre bu salavatın 1 defa okunması 6 defa Kuran-ı Kerimi hatmetmeye eşdeğerdir. Bu Salavatı Şerifeyi okuyanlar Cehennem ateşinden korunur. Zaten Cehenneme girecek olanlara bu salavatı okumak nasip olmaz. 1000 defa Ya Latif zikrinden sonra 100 defa Salavati Fatih okuyanın tüm duaları kabul olunur. Açılması gereken, çözülmesi gereken tüm problemleri çözen çok kuvvetli bir duadır. Bu salavatı her gün 100 defa okuyanın kalp gözü açılır. Kişinin maksadına ulaşması için çok kuvvetli bir iksirdir.

Bu salavat-ı şerife öyle bir hazinedir ki, ecir ve mükafatını, esrarını yerde ve göklerde bulunanlar yazmak isteseler yazamazlardı. Bu salavat Yüce Allah’ın gözünde son derece kıymetlidir. Bu salavatı Okuyan kişinin üzerinde, bolluk bereket Allah’ın rahmeti ve esenliği eksik olmaz. Her kim bu salavatı okur ve okunmasına vesile olursa, Allah (c.c.) ondan razı olsun.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“600 Bin Salavat Gücünde Olan Salâtül Fatih Duası ve Anlamı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar