AHMET MARANKİ DEN BEHÇET HASTALARINA KİŞNİŞ TOHUMU ÇAYI

Ahmet Maranki, Sağlık 9 Eylül 2011

6.01.2009 tarihinde kozmik bilim uzmanı  prof.dr. ahmet maranki kanal-7 televizyonunda yayınlanan nur ertürk ün programına konuk olarak katıldı ve  şunları anlattı:

Ağız yaralarıyla başlar. ağızda çıkan bu aftları önemseyin ve doktorunuza mutlaka tedavi olun. tedavi edilmeyen aftlar ,çok büyük hastalıklarada neden olabilir. ancak bu hastalığın henüz tam anlamıyla tedavisi yoktur. sadece destek olarak ve bedenin bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek bir bitki vardır. bu bitki KİŞNİŞ bitkisidir.
kişniş maydonozgillerden  dir.
kişnişin tohumunu alın(aynı yılın mahsulü olmasına dikkat edin. daha eski tohumlar işe yaramaz)havanda dövün.1 bardak sıcak suyun içine atın birkaç dakika demlensin .ve için. 10 gün boyunca günde 2 kere bu kürü uygulayın daha 2. günden itibaren ağızdaki yaraların iyileşmeye başladığını göreceksiniz.

KİŞNİŞ HAKKINDA BİLGİ

Kişniş 3000 yıldır var olan ve tıp alanındaki faydaları yıllardan beridir bilinen bir bitkidir. İncilin sanskritçe yazılmış versiyonlarında ve ‘Ebers Papyrus’ ta milattan önce 1550 yılında adı geçmiştir. Kişnişin tohumlarının firavunların tabutlarında bile bulunabileceği söylenir. Yunanlıların “tıbbın babası “ Hippocrates kişnişi bir mutluluk hormonu olarak görmüş ve o yönde kullanmıştır. Kişnişi Avrupa’ya yayanlar Romalılardır. Ekmeği tatlandırmak için kullanmışlardır kişnişi ve sonra da tüm Avrupa kullanmaya başlamıştır böylece.

Kişnişin tadı tatlı çeşnilidir. Hafif tarçın veya portakal kabuğunu da anımsatır tadı. Kişniş özellikle Hint ve Asya mutfağının vazgeçilmez bir baharatıdır. Özellikle taze kişniş salatalar, sebzeler, soslar, yahniler, körili yemeklerde, balık ve av etiyle çok iyi gider. Çekilmiş kişniş tohumları ise ekmek ve unlu mamüllerde, zencefilli ekmek ve köri tozunda çok iyi tat verir. Kişnişi diğer baharatları bir arada kullanmak isteyenler özellikle nane ve kimyonu kullanmalılar çünkü bu baharatlar ile kişniş birbirleriyle çok uyumludur.

Kişnişi tane olarak saklamak çok daha etkilidir. Sadece kullanılmak istendiği zaman çekilirse aromasını kaybetmez , kokusu ve lezzeti her zaman kuvvetli kalır böylece.

Kişniş aromasının yanında tıpkı kimyon kadar etkili bir gaz giderici baharattır. Sindirimi kolaylaştırır, mideyi rahatlatır, mide ve karın ağrılarına çok iyi gelir. Kişniş aynı zamanda sinirleri yatıştırır ve rahatlatır.

İncil’de, Sanskrit tabletleri’nde, Mısır papirüslerinde boşuna adından bahsedilmemiştir kişnişin. Cinsel gücü de arttırıcı bir afrodizyak özelliği olan bir bitkidir. Bu nedenle Ortaçağ’da aşk iksirlerine de katılırdı.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“AHMET MARANKİ DEN BEHÇET HASTALARINA KİŞNİŞ TOHUMU ÇAYI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar