AHMET MERANKİNİ ŞİFALI BİTKİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI

Gezelim Görelim 5 Eylül 2008

Kozmik bilim uzmanı Prof.dr. AHMET MARANKİ 5 eylül 2008 de kanal D nin esra ceyhanla adlı programına katılıp yine tabiatın eczanesi bitkilerle ve iyi geldiği hastalıklarla ilgili açıklamalarda bulundu.öfke ve kötü düşüncellerin asit karbonlu hava gibi olduğunu ve insan bedenini zehirlediğini söyledi.güzel ve olulu düşünce insan bedenine ve ruhuna olumlu etkiler yapar.kainat eczanesinde bilinen 124 bin çeşit bitki vardır.dolayısıyla hastalıkların şifasıda yine doğadadır.
CEVİZ: Her meyve ve sebze şekli ve rengi itibarı ile bir organa benzer ve oraya hitap eder. cevizde beyine benzemektedir ve beyin sağlığına hizmet eder. unutkanlığa iyi gelir.imtihana hazırlanan geçnler için muhteşem bir yardımcıdır.beyine direkt enerji verdiğinden beyin sağlığını koruyan en iyi besindir..tiroide çok faydalıdır. hergün toplam bir avuç ceviz,fındık ve badem tüketmek çok faydalıdır.yani herbirinden 5er tane yemeniz yetrelidir.herşeyin fazlası fayda yerine zarar verir.lenfoma için çok faydalıdır.yiyeceğiniz ceviz ,fındık ,badem gibi kabuklu yiyecekleri kendiniz kabuğuyla alın,kabuğunu kendiniz kırın ve tüketin. böyle tüketirseniz daha faydalı ve sağlıklı olur.
SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI VE BEYAZLAYAN SAÇLAR İÇİN:
10 tane cevizin kabuğunu 1 litre suda en az 15 dakika kaynatınve saçınızı 3 hafta boyunca ceviz kabuğu suyuyla yıkayın.doğal boya olduğundan beyazlanmalara karşı etkilidir ve içindeki maddeler den dolayıda dökülmeleri engeller.yinebu su cilt içinde çok faydalar sağalar.
TİROİDLER İÇİN CEVİZ PERDESİ KÜRÜ:
25 Cevizin perdesini 1 litre suda ,7 gün boyunca karanlık bir ortamda bekletin.7 gün sonra her sabah 1 fincan için.tiroidler.cilde çok faydalıdır. vücudu toksinlerden temizler.
CEVİZ YAĞInı tiroidli bölgeye sürün çok olumlu etkilerini görürsünüz.dökülen saçalar içinde ,saç diplerine sürün dökülmeleri engeller.
KADIN VE ERKEKLERİN KISIRLIK PROBLEMLERİ İÇİN:
Cevizin kabukalarından yapılmış reçel çok faydalar sağalr.
BEHÇET HASTALIĞI İÇİN:
ilk belirti olarak ağızda yaralar başlar.bu yaralar birşeylerin habercisidir.tedbir alınması gerekir. kozmik bilimde ,kainatın eczanesine bu hastalık için KİŞNİŞ şifa verir.kişniş maydonozun amca oğludur.insan neslini kurtaracak bir bitkidir.vücuttaki bütün yaralara iyi gelir.bulabiliyorsanız tazesini tüketin yada kendiniz yetiştirin.yoksa tohumunu havanda dövün1 bardak sıcak suda 10 dakika kadar bekletin.her sabah aç karnına için.3 gün içinde bütün yaralarınızın iyileştiğini göreceksiniz.
ZEYTİN ve İNCİR:
kozmik bilimin araştırmalarına göre en yüksek oranda asit temizleyici,vücutta biriken bütün asida atan ilk bitki zeytin ve ikinci sırada da incir gelir.Her türlü hastalığa iyi gelir.
KAPARİ:
türkiye bu bitkinin vatanıdır. gebereotu adylada tanınır. fakat zehirli bir bitki olduğundan dikkatli kullanmak gerekir. gölgede kurutulmuş olası gerekir. en iyisi işlenmiş olarak satılandan tüketilmesidir.
SARIKANTARON:
uykusuzluğa,depresif rahatsızlıklara ve sinirsel hastalıklara karşı çok faydalıdır.
HASTA OLMAMAK VE KANSERDEN KORUNMAK İÇİN NASIL BESLENMELİ NELERE DİKKAT ETMELİYİZ:
*Konsantre ürünleri kesinlikle tüketmeyin.
*üzüntü,sıkıntı,endişe, sinir ve stres asit yüklü hava gibidir ve bu haller insanın hasatlanmasına sebep olur. bunlardan mümkün olduğunca uzak durun.
*salam,sosis gibi ürünler tüketmeyin.
*hibrit tohumla üretilmiş yiyeceklerden uzak durun.bunun yerine mevsiminde yetişen meyve,sebze ve yiyecekleri tercih edin.
*beyaz ekmek tüketiminden kaçının .bunun yerine belediyelerin ürettiği çekirdek ekmek tüketin.
* et ve tavuk alırken dikkatli olun.şişirilmiş et ürünlerini almayın.
*oğlak eti, keçi peyniri ve sütü tüketmeye özen gösterin. keçinin kılıdan,sütüne,derisinden yoğurduna bütün ürünleri çok faydalıdır.
*kızartmalrdan ve fesfood yiyeceklerden uzak durun.
*kefir tüketin.bol miktarda antioksidan içerdiğinden ve keçi sütünden yapıldığından çok faydalıdır.
*bol bol meyve ve sebze yiyin. ama mevsiminde tercih edin yiyecekleri.
*spor ve egzersizi yaşam tarzı haline getirin.
*sağlığınızı korumak için organik besinlerle beslenin.
*evinizden:ısırganı,adaçayını,yeşil çayı,defne yaprağını, adam otunu ve zencefili eksik etmeyin ve bunları uygun yerlerde(yemeklerde,salatalarda,çay olarak…)kulanın.üst solunum yolu hastalıklarında zencefil çok faydalıdır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“AHMET MERANKİNİ ŞİFALI BİTKİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar