Akıllı Telefon Kullanıcıları İçin Her Yerde Bedava İnternet

Akıllı telefonların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de internet kullanım özelliği olması. Ama telefonlarda internet kullanabilmek adına, ekstradan bir dünya ücret ödediğimiz de bir gerçek. Bunu bilen GSM şirketleri de internet pketi olan indirimli tarifler uyguluyor. Peki akıllı telefonunuzda kullandığınız internet ücretsiz olsaydı bunu nasıl karşılardınız ? Çok güzel olurdu değil mi ? İşte bu makale ile belkide beklediğiniz fırsat ayağınıza gelmiş bulunuyor.  Doruknet kafe, park, restoran, hava alanı, toplantı salonları gibi, yerlerde dunmuş olduğu Wifi ağı ile akıllı telefonu olan herekse bedava internet sunmayı hedefliyor.

akilli_telefonlarda_bedava_internet

Güvenli ve Bedava İnternet

Pek çok cadde ve mekanda wifi tarayıcısından algılanan internet bağlantılarında kilit işareti olduğundan bağlantı güvenli olsa bile, şifre isteyeceği gerekçesi ile bağlanmayı denemeyiz bile. Ama akıllı telefonlar sayesinde, sinyali en kuvvetli olan ağa bağlanıp interneti rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yüzlerce erişim noktasında güvenli internet sağlayan bu hizmet, beki de sizin bulunduğunuz sokak ya da cadde de birden fazla bile mevcut olabilir.

akilli_telefon_windows_phone

Windows İşletim Sistemi Kullananlar İçin Geçerli Bir Uygulama

Akıllı telefonlarında Windows işletim sistemini kullnanan kişilerin yararlanabileceği bu hizmet için, Akıllı Wifi noktalarını özelleiğini kullanmak gerekli. Akıllı Wifi noktaları sayesinde, internet erişim noktalarını  harita üzerinden kolaylıkla görebilirsiniz. Size en yakın olan noktayı haritadan belirleyerek kapsama alanına girebilir ve dilediğiniz gibi internete bağlanabilirsiniz.

windows_phonede_bedava_internet

Bedava İnternet Nasıl Kullanılıyor ?

İlk bağlantı sağladığınızda sistem size iki farklı seçenek sunuyor. Birinci seçenekte Facebook hesabınızla bağlanmanız isteniyor. Bu şık çok da önerilen bir şık değil. Çünkü Facebook hesabınızla bağlantı sağlamak isterseniz pek çok soruya cevap vermek zorunda kalıyorsunuz.Ayrıca istemediğiniz pek çok uygulamaya da onay vermeniz gerekiyor. İkinci ve en kolay yol ise, cep telefonunuzla doğrulama şekline yapılıyor. Bu yöntem hem çok daha kolay hem de daha uygun. Cep telefonu numaranızı girdiğinizde, gelen mobil onay kodunu ilgili yere yazmanız ve onay vermeniz yeterli olacak. Nokia Lumia ve Windows Phone kullanıcıları bu uygulamadan rahatlıkla faydalanabilir.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Akıllı Telefon Kullanıcıları İçin Her Yerde Bedava İnternet” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar