Akıllı Telefonlarda Tek Bir Numara Engelleme

Artık günümüzde akıllı telefonlar var ve biz akıllı telefonlarımızla pek çok şey yapabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi de istemediğimiz ve bizi rahatsız eden numaraların ve ya tek numaranın engellenmesi. Üstelik eğer and.roid işletim sistemine sahip bir telefonunuz var ise, bu işlem çok kolaylıkla yapabilirsiniz. Hepimizin cep telefonuna istenmeyen telefonlar veya SMS ler geliyor. Peki ne yapmak lazım. telefon numarasını mı değiştirelim. Ya da hangi birisi için telefon numarası değiştirelim. İşte bu gibi sıkıntılar yaşayanlar için akıllı telefonlarda bir tek eklenti kurarak sizi rahatsız eden tek numara engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Sadece aramaları değil, SMS leri de önleyebiliyorsunuz. Akıllı telefonların güzelliği de burada. Google Play Store’den indirebilceğiniz bir eklenti sayesinde dilediğiniz kişiyi kara listeye alıp, hem arama yapmasını hem de size mesaj atmasını engellemeniz mümkün. GSM şirketleri tek numara engelleme işini yapmıyorlar bildiğim kadarıyla. Ya da yapıyorlar ise yaptıkları işlem sınırlı oluyor.  Şimdi Sizlere akıllı telefonlarda tek numara nasıl engellenir konusunu anlatacağız.

Akıllı Telefonlarda Tek Bir Numara Engelleme/Nasıl Engellenir ?

Akıllı telefonlrada tek numara engellemek için google play store’den balcklist eklentisini indirip telefonunuza kurun. İndirdiğiniz Blacklist eklentisini açıp, kara listeye ekleyip engellemek istediğiniz telefon numarasını girin. Hem arama hem de mesaj engelleme kısmını işaretleyin ve kaydedin. İşte bu kadar kolay. Engellediğiniz numara sizi aradığında, telefon çalacak ama anında meşgule düşecektir. Bu şekilde istemediğiniz numaranın sizi aramasını ve size mesaj göndermesini engellemiş olacaksınız.

Akıllı Telefonlarda Engellenmiş Numara Nasıl Kaldırılır ?

Akıllı telefonunuzdan engellemiş olduğunuz numarayı silme işlemi de engellemek kadar kolay. Blacklist eklentisini açın. Kara liste yazan yere tıklayın. Engellenmiş numaralar bölümüne tıklayıp, engellediğiniz numarayı seçin ve gelen menüden sil kısmına basarak yaptığınız engellemeyi kaldırın. gördüğünüz gibi black list eklentisini kullanmak son derece kolay. Black list eklentisi ile akıllı telefonunuzdan tek numara engelleme yapılabildiği gibi, engellediğiniz numaranın engelini de yeniden kaldırabilmeniz mümkün.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Akıllı Telefonlarda Tek Bir Numara Engelleme” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar