ANEMİ( KANSIZLIK ) İÇİN ENDER SARAÇ IN TAVSİYELERİ

Gezelim Görelim 2 Ağustos 2008


Dr ender Saraç özellikleÇocuklarda ve kadınlarda görülen kansızlık için bazı önerilerde bulunuyor. Ender Saraçla Sağlıklı günler programında; kansızlık için önemli açıklamalarda bulundu ve doğal yiyeceklerden faydalanarak bu sorundan kurtulunabileceğini söyledi. bunun içinde en çok kullanılmasını önerdiği pekmez türlerini ve özelliklerini açıkladı.

Pekmez; üzüm, incir veya dut gibi tatlı meyvelerin ezilerek kaynatılması ile üretilen, Türkler’e özgü, yoğun ve tatlı bir şuruptur Üzümden yapılan pekmez tatlı olmasına karşılık, dut pekmezi biraz acımsı olur. Üzümden yapılan Elazığ, Nevşehir ve Zile pekmezi meşhurdur.

* Kansızlık için tercih edilecek pekmez türleri ;

1.KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ : Kansızlığa çok iyi gelir. İyi bir demir deposudur. Gün içinde 2-3 tatlı kaşığı yenir ise erkekler için iyi bir afrodizyaktır ve cinsel gücü artırır. Doğal viyagra gibidir. Kadınlarda görülen anemi (kansızlık )için çok yararlıdır.

2.KIRMIZI PANCAR PEKMEZİ : Keçiboynuzu pekmezinin tadı biraz buruk ler için olduğundan çok fazla yiyemeyen önerilen pekmez kırmızı pancar pekmezidir. Orta anadoluda üretilir.

3.DUT PEKMEZİ : Diğer pekmezler gibi çok yaralıdır. Kansızlık için ideal bir demir deposudur.

KANSIZLIĞI ENGELLEYEN PEKMEZ TARİFİ:

1 bardak ılık suyun içine yarım kaşık pekmez ve limon sıkılıp, sabahları aç karnına içilir ise kansızlığı önler. Limon c vitamini içerdiğiniden demir emilimini kolaylaştırır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ANEMİ( KANSIZLIK ) İÇİN ENDER SARAÇ IN TAVSİYELERİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar