Araba Lastiğinden Puf ve Sehpa Yapımı

Araba lastikleri eskidiğinde ne yapılacağı konusunda en çok düşünülen ürünlerin başında yer alıyor. Çok fazla yer kapladığından dolayı, kimsenin evinde istemediği veya nereye koyacağını şaşırdığı araba lastiğinden  neler yapılır sizce? Araba lastiğinden neler yapılır sorusuna pek çok alternatif sunulabilir. Saksıdan tutun da puf, sehpa minder gibi pek çok dekoratif ev eşyası yapılabilir. Eğer atmayı düşünüyorsanız vazgeçin deriz. Araba lastiğinden puf ya da sehpa yapmaya ne dersiniz ? Evet yanlış duymadınız araba lastiğinden puf ya da sehpa yapmak son derece kolay. Üstelik devir ekonomi devri ve dünyanın parasını verip aldığınız araba lastiğini atmanız hiç de mantıklı değil. 4 adet araba lastiği için bir dünya para ödeyip de kullanılmayacak hale geldiğinde atmaktan sa ev dekorasyonu için kullanmak çok daha mantıklı ve güzel olacak. Puf ve sehpanın ne kadar pahalı olduğunu da düşünürseniz, araba lastiğinden puf ve sehpa yapımı son derece güzel bir fikir olacaktır. Ev dekorasyonu için farklı bir şeyler arayan okurlarımız için de hem keyifli zamanlar geçirecekleri, hem de ev dekorasyonuna farklı ve renkli bir ürün katmak açısından da harika olacak. Evde araba lastiğinden kolaylıkla yapabileceğiniz araba lastiğinden puf ve sehpa yaparken çok eğleneceksiniz. Şimdi öncelikle ihtiyacınız olan malzemelerden bahsedelim. Ardından da araba lastiğinden puf ve sehpa nasıl yapılır onu görelim.

araba_lastiginden_puf_yapimi

Araba Lastiğinden Puf ve Sehpa Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 adet araba lastiği,
  • Halat İpi (Ya da renkli yağlı boya,Desenli Kumaş),
  • Araba lastiğine göre kesilmiş 2 adet yuvarlak sunta,
  • Silikon,
  • Sıvı Tutkal

 

Araba Lastiğinden Puf ve Sehpa Nasıl Yapılır/Yapılışı/Yapımı

Araba lastiğinden neler yapılır diye soran okurlarımız için pek çok alternatif var. Bunlardan birisi de puf veya sehpa yapmak. Öncelikle araba lastiğini yıkayın ya da güzelce silerek temizleyin. Ardından, yuvarlak olarak kestirdiğiniz suntalardan bir tanesini araba lastiğinin altına, diğerini de üzerine koyun. Halat ipini, silikon yardımı ile araba lastiğinin etrafına yapıştırın. Son olarak Üstteki suntanın üzerine de halat ipini silikon yardımı ile yapıştırın.Son olarak etrafına sıvı tutkal sürüp kurumaya bırakın. Yukarıdaki görsel de araba lastiğinden puf nasıl yapılır konusu anlatımlı olarak verilmektedir. Araba lastiğinden puf yapımı son derece kolay gördüğünüz gibi.

araba_lastiginden_ne_yapilir

Dilerseniz yapmış olduğunuz pufun üst kısmına yuvarlak bir cam kestirerek ve alt kısmına dekoratif ayaklar monte ederek sehpa olarak da kullanabilirsiniz. Eğer halat ipi bulamadıysanız, renkli yağlı boyaya ile lastiği güzelce boyayıp, kurumasını bekledikten sonra, bir minderi lastiğe göre yuvarlak olarak kesip, üzerini çiçekli bir kumaşla kapladıktan sonra, lastiğin iç kısmına oturtun. Bu işlem yaparken sunta kullanmanıza gerek yok. Dilerseniz de lastiği boyamak yerine çiçekli veya desenli bir kumaşla kaplayıp yine üzerine desenli kumaşla kapladığınız minderi de koyabilirsiniz. Burada tercih tamamen sizin zevkinize kalmış. Aşağıdaki görselde ise araba lastiği ile yapabileceğiniz bazı puf görselleri verilmiştir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Araba Lastiğinden Puf ve Sehpa Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Evde Teraryum Yapımı

Evde Teraryum Yapımı

6 Ekim 2017
122
En İlginç Kot Tasarımları

En İlginç Kot Tasarımları

15 Haziran 2017
55

Sponsor Bağlantılar