Arı Sütünün Şeker Hastalığına Faydaları

Sağlık 15 Ağustos 2014

Arı Sütünün Şeker Hastalığına Faydaları  konulu makalemizde arı sütünün çok merak edilen faydaları konusunda da sizleri bilgilendireceğiz.Arı Sütünü Şeker Hastaları Kullanabilir mi,Arı Sütü Şeker Hastalığı,Arı sütünün Şeker Hastalarına Yararları,Şeker Hastaları Arı Sütü Kullanabilir mi şeklinde pek çok soru ile karşılaşmaktayız. Biz de sevgili okurlarımızdan gelen talep üzerine arı sütünün şeker hastalığına faydaları konusunda bir makale hazırladık.  Arı sütünün mucizevi faydalarını hepimiz az çok biliyoruz. Ve hatta arı sütünün faydaları konulu bir makaleyi de geçmiş dönemlerde sizlerle paylaştım. Bu makalemizi okuyan pek çok değerli okurumuzdan gelen yoğun talep üzerine , arı sütünün şeker hastalığına etkileri konulu bir makale daha yazma ihtiyacı duydum. Şeker hastaları için en önemli konu beslenmedir. Beslenme derken karın doyurmaktan bahsetmiyoruz elbette. Sağlıklı ve düzenli bir beslenme programından bahsediyoruz. Pek çok şeker hastası da bu beslenme programına ar sütünü dahil etmiş durumda. Bu makalemiz özellikle, arı sütünün şeker hastalarına faydaları hakkında..

Arı Sütünün Şeker Hastalığına Faydaları/Yararları

ari_sutunun_seker_hastaligina_faydalari_yararlari

Arı Sütünü Şeker Hastaları Kullanabilir mi,Arı Sütü Şeker Hastalığı,Arı Sütünün Şeker Hastalarına Yararları,Şeker Hastaları Arı Sütü Kullanabilir mi gibi soruların yanıtlarını vermeden önce, arı sütü nedir sorusunun cevabını verelim.

Arı Sütü Nedir ?

Arı sütünü duymuş olup da ne olduğunu bilmeyen okurlarımız arı sütü nedir şeklinde bir soru yöneltiyorlar. Arı sütü, 5-15 günlük yavru arıların, yutak üstü salgı bezlerinden salgıladıkları, jel kıvamında akıcı beyaz bir maddedir. Ekşi ve keskin kokuludur. Arı sütü kraliçe arının ana besini olup son derece yüksek besin değerine sahiptir. Arı sütü,sağlıklı ve uzun bir hayatında önemli anahtarlarından bir tanesidir.  Bu kadar çok faydası olan arı sütünün şeker hastalarına faydaları konusunda da sizleri bilgilendirelim..

Şeker Hastaları Arı Sütünü Kullanabilir mi?

Tip I diyabet hastalığı olarak adlandırılan dışarıdan insülin kullanılan diyabet türlerinde, arı sütünün insülin etkisinden faydalanılabilmektedir. Yani arı sütünün içerdiği doğal insülin sayesinde, insülin kullanımının azaltılabileceği görülmüştür.  Saf arı sütünün düzenli kullanılması sayesinde, insülin kullanımı yarı yarıya düşürülmektedir. Böylece, hem doğal insülin etkisinden faydalanıp, hem de karaciğerin çok daha az yıpranmasını sağlamak mümkündür. Ayrıca arı sütünün pek çok faydasından da istifade etmek mümkün olacaktır.ari_sutunun_seker_hastaligina_faydalari
Tip II diyabet hastaları yani insüline bağımlı olmadan sadece ilaç tedavisi gören hastalarda ise, arı sütünün şeker düşürücü etkisi bulunmaktadır.  diabetlerde ise ürünün şeker düşürücü etkisinden yararlanırak ilaç kullanımının azaltılabileceği çeşitli kaynaklarca ifade edilmektedir.Tip II diyabet hastalarında arı sütünün etkisi, yine ilacı azaltmaya yönelik olmaktadır.. Daha az ilaç kullanıldığından, karaciğer ve böbrkler daha az yorulmaktadır.
Arı Sütünün insülin benzeri etkilere sahip içeriğinin insülin direnci ile etkisi kırılmadığından, insulin direnci nedeniyle kilo kontrolünde zorlanan kişilere de arı sütü kullanımı önerilmektedir.
Ailesinde diyabet hastalığı bulunan kimselerinde arı sütü kullanması özellikle tavsiye edilmektedir. Buradaki amaç bu kişilerin genetik olarak yatkın oldukları düşünülen diabetten korunmalarıdır. Kandaki şeker seviyesine tamamen doğal içeriğiyle denge katan arı sütünün düzenli kullanımında yararları pekişmektedir.
Ülkemizde maalesef arı sütü kullanımı çok fazla değil. Bu sebeple de arı sütünün şeker hastalığına ve dier hastalıklara faydaları konusundaki bilgiler hep yabancı kaynaklardan gelmektedir.Arı Sütünü Şeker Hastaları Kullanabilir mi,Arı Sütü Şeker Hastalığı,Arı Sütütün Şeker Hastalarına Yararları,Şeker Hastaları Arı Sütü Kullanabilir mi

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Arı Sütünün Şeker Hastalığına Faydaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar