Aslı İsminin Anlamı ve Analizi

Aslı ismi Ülkemizde kız çocuklarına verilen Arapça kökenli bir isimdir. Aslı İsmi kullanım sıklığı açısında 76. sırada yer almaktadır. Ülkemizde 76.000 civarında Aslı isminin olduğu tahmin edilmektedir. Bu verilere göre de her 433 kız çocuğundan bir tanesinin ismi Aslı’dır. Aslı ismine sahip olanlar, girişken, ve ikna kabiliyeti yüksek kişilerdir. Gerçek anlamda cesurdurlar. Güzellikleri ve bu güzellikleri yaşamayı çok severler. En sevmedikleri his can sıkıntısıdır.En kötü yönleri ise, çok çabuk sıkılmalarıdır. özgürlüklerine çok düşkün olmalarıdır.Bir yere veye bir kişiye bağlanmaktan hoşlanmazlar. Kendisini mutlu eden ortamlarda olmaktan hoşlanırlar. Hayatının her alanında da bu kuralı uygularlar. Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Bu sebeple de başkasının yanında çalışmaktan sa kendi işlerini kurmayı isterler. Baskıcı bir ailede yetişmişlerse, bir an önce aile yanından ayrılmak isterler. Kimsenin kendisine karışmadığı, özgür bir hayat yaşamak en büyük dilekleridir. Karşısındaki insanlarda neşe ve zeka gibi özellikler ararlar.

Aslı İsminin Anlamı

  • Aslı isminin sözlü anlamı ; Asıl, tek, dip, kütük, temel, esas, kaide, kural, hakikat olarak bilinmektedir.
  • Aslı İsminin diğer anlamları ise; Soy, sop, nesep, bir şeyin belli başlı kısmı, başlangıç, baş yer, sağlık hakiki, esaslı, halis, safi, esasen, zaten, başlıca, en ziyade, hakikaten.

Aslı İsminin Analiziasli_ismi_caizmi

  • A : Açık göz, mantıklı düşünen ve olayları algılama yeteneği gelişmiş.
  • S : Sitemkar, hayalperest.
  • L : Şakacı ve sanatsal yetenekleri gelişmiş.
  • I : Işıl ışıl bir kişilik, ama son derece duygusal ve kırılgan.

Aslı İsmi Kuranda Geçiyor mu ?

Arapça kökenli olan Aslı İsmi Kura-ı Kerimde de geçen bir isim değildir.

Aslı İsmi Caiz midir ?

Aslı ismi, dinen caiz olmayan isimler içinde yer almadığından dolayı çocuğunuza Aslı ismini koymanızda bir sakınca yoktur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Aslı İsminin Anlamı ve Analizi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar