Astral Seyahat Hakkında Bilmediklerimiz

Bilim ve Teknoloji 26 Şubat 2016

Astral seyahat, pek çoğumuzun duyduğu parapsikolojik olaylardan bir tanesi. Astral seyahat olan adlandırılan şey aslında, ruhun bedeni bir süreliğine terk ederek, düşünce hızıyla başka bir boyuta geçmesi olarak tanımlanıyor. Astral seyahat sırasında ruhun beden ayrılması ve başka bir boyuta geçmesi düşünce hızında gerçekleşmektedir. Astral seyahat sırasında, ruh gitmiş olduğu yerdeki olayları gözlemleyebilmektedir. Bu süre içinde ruh, mekan, zaman ve fiziki beden sınırlarından bağımsız bir şekilde hareket eder. Astral seyahatte ruh bedenden daha farklı bir boyutta hareket etmektedir.

Astral Seyahat Sırasında Neler Olur

astral_seyahat

Astral seyahat sırasında sanılanın aksine şuur kapalı değildir. Aslına bakarsanız astral seyahat şuurluluk alanının genişlemesi olarak algılanabilir. Bu sebeple de astral seyahate şuur projeksiyonu adı da verilmektedir. Hangi din veya hangi coğrafyaya ait olduğu konusunda çeşitli fikirler olsa da astral seyahat gerçek bir olaydır.

Kimler Astral Seyahat Gerçekleştirebilir?

astral_seyahat_nasil_yapilir

Kimi insanlar doğuştan, astral seyahate yatkın veya bu yeteneğe sahiptir. Bu tür insanların kolayca motive olabildiklerinden astral seyahat deneyimi yaşamaları oldukça kolaydır. Buna rağmen astral seyahatin doğuştan gelen bir yetenek olup olmadığı önemli değildir. Eğer teknik ve uygulamalar doğru şekilde yapılabilirse astral seyahat deneyimi yaşanabilir.

Astral Seyahat Nasıl Gerçekleştirilir?

parapsikolojik_olaylar

ABD’nin askeri alanda kullanmak üzere astral seyahat deneyleri üzerinde yoğun çalışmalar yaptığı bilinen bir gerçektir. Bu çalışmalar sonunda astral seyahat üzerine birçok teknik geliştirilmiştir. Bu teknikler yardımıyla ruhun bedenden ayrılması işlemi kolayca gerçekleştirilebilir. Astral seyahatin temel olarak bilinen 3 aşaması vardır.

Rahatlama ve Gevşeme

ruhun_bedenden_ayrilip_seyhat_etmesi

Astral seyahat için öncelikli gereken, kişinin rahat edebileceği bir mekan olmasıdır. Işık gereğinden fazla veya az olmamalıdır. Işığı dozunda olması kişinin daha kolay gevşemesini sağlar. Bu nedenle ışık ve ısı ortamı uygun düzeyde olmalıdır. Bu ortamda, kişi üzerine rahat edebileceği bir kıyafet giymeli ve ster uzanarak isterse rahat bir oturma pozisyonunda olmalıdır.  Derin nefes egzersizleri ile kendini astral seyahate hazırlamalıdır. Bu sırada onu rahatlatacak bir müziğin rahatsız etmeyecek ses seviyesinde geri planda çalması gevşemeyi ve motivasyonu daha da kolay hale getirebilir.

Ruhun Bedenden Ayrılışının Beyinde İmajine Edilmesi

ruhun_bedenden_ayrilisi

Astral seyahat için uygun ve rahat bir ortam hazırladıktan sonra, ruhunuzun bedeninizden yarıldığını ve kendinizi yukarıdan izlediğinizi hayal ederek, astral seyahate ilk adımı atabilirsiniz.

Gidilecek Mekanın Hayal Edilmesi

ruhun_gezintiye_cikmasi

Astral seyahate başladığınızda gitmek istediğiniz yeri düşünmeniz gerekiyor. Burada ruh ve beyin aracılığı ile hareket edeceğiniz için, kendinizi o mekanda hayal etmeniz gerekiyor. Bu sayede ruhunuz, gitmek istediğiniz mekana düşünce hızıyla gidecektir.

Astral Seyahati Yaparken Mutlaka Yanınızda Deneyimli Birisi Olması Gerekir

ruhun_bedenden_ayrilmasi

Astral seyahat yapan kişilerin, vücudunda çeşitli seyirmeler, kulak çınlaması gibi durumların meydana geldiği bilinmektedir. Eğer astral seyahat bilinçsiz bir şekilde yapılır ise, kişi için tehlikeli olabilmektedir. Bu sebeple de astral seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin mutlaka yanında deneyimli birisini bulundurmaları şarttır. Deneyimli kişilerin gözetiminde ve doğru teknikler ile uygulanmasında şu ana kadar tehlikeli bir durum gözlenmemiştir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Astral Seyahat Hakkında Bilmediklerimiz” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar