Barış İsminin Anlamı ve Analizi

Ülkemizde erkek çocuklarına verilen Barış İsmi kullanım sıklığı açısından 63. sırada yer alan bir isimdir. Barış İsmine sahip olan erkek çocuk sayısı ülkemizde yaklaşık olarak 106.000 kişidir. Bu da demek oluyor ki, Türkiye’de her 387 erkek çocuğundan bir tanesinin ismi Barıştır. Barış ismine sahip olanlar, son derece çalışkan kişilerdir ve girdikleri her işte başarılı olurlar. Çok iyi bir dost ve çok iyi bir çalışma arkadaşı olurlar. Etraflarına güven saçan kişilerdir. Barış ismine sahip olanların en belirgin özellikleri özelliği duygusal olmalarıdır. Öyle ki tüm hayatlarına duyguları yön verir. Mantık onlar için geri plandadır. En önemli kararları bile duygularının yön vermesiyle alırlar. Duygusallıkları sebebiyle bazı zamanlarda üzülseler de, sezgilerinin oldukça kuvvetli olması sayesinde, verdikleri pek çok karardan sıkıntı duymazlar. Hayatları sevgi felsefesi üzerine kuruludur ve nefret etmek kelimesi onların lügatinde yoktur. Sevgilerini olabildiğince çok insanla paylaşmayı severler ve çevrelerinde de oldukça sevilen kişilerdir. Duygusal oluşları iş hayatlarına da yansımaktadır. Faydalı olamayacağı ve sevemeyeceği bir işte çalışmaları imkânsızdır. Karşı cinsten bekledikleri aşk ve sadakattir.

baris_ismi_caizmiBarış İsminin Anlamı

  • Barışma, düşmanlığın son bulması işi,
  • Savaştan sonra uzlaşma, silah bırakma,
  • Dirlik düzen,
  • Uyum Karşılıklı hoş görü ve anlayış

Barış İsminin Analizi

  • B : Babayiğit, ön sezileri çok kuvvetli, iyimser
  • A : Adil, olayları algılama gücü yüksek, mantıklı düşünen.
  • R : Romantik,, karar verirken tereddüt eden
  • I : Işıl ışıl ama çok duygusal, hassas ve kırılgan.
  • Ş : Şatafatsız, hayalperest.

Barış İsmi Kuranda Geçiyormu?

Türkçe Kökenli olan Barış İsmi Kuran-ı Kerimde Geçen bir isim değildir.

Barış İsmi Caiz mi ?

Barış ismi, Kuranda caiz olmayan ve yasaklı isimler listesinde yer almadığından dolayı çocuğunuza Barış ismini koymanızda bir sakınca yoktur. Önemli olan çocuğunuza verdiğiniz isimin, anlamının güzel olmasıdır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Barış İsminin Anlamı ve Analizi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni