Bitki Çayları Gerçekten Zayıflatıyor mu ?

Merhaba sevgili okurlarım. Sizlere zaman zaman zayıflamak konusunda yardımcı olduğu düşünülen bitki çayları önerisinde bulunuyorum. Bilgilendirme amaçlı paylaştığım bu bitki çayları ile zayıflama konusu bir de farklı bir boyutla sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bitki çayları gerçekten de zayıflatıyor mu ? Faydalı mı yoksa zararlı mı? Bu konuda gerçekten fayda sağlayabilmek için yapılması gerekenler nelerdir. Bütün bu soruların cevabını makalemin kalan bölümlerinde bulabilirsiniz.

Bitki Çayları Faydalı mı Yoksa Zararlı mı?

bitki_caylari_faydalimi_zararlimi

Uzmanlar obezitenin ciddi sağlık problemlerine ve ani ölümlere yol açacağı konusunda hem fikir. Bu sebeple sağlıklı beslenmeli ve vücut kitle indeksine göre ideal kilonuzu korumalısınız. Bu sebeple tüketilen bitki çayları da çoğu uzmana göre faydadan çok zarar getiriyor. Çünkü kullanılan bitki çayları son derece bilinçsiz ve önerilen dozlar dışında kullanılıyor. Üstelik, bilinçsiz bir şekilde tüketilen bitki çayları böbreklerde toksik etki yapması nedeni ile zehirlenmelere bile yol açabiliyor.

Bitki Çayları Zayıflatır Mı?

bitki_caylari_zayiflatirmi

Kilo problemi yaşayan pek çok kişi zayıflamak amacıyla bitki çayları tüketiyor.  He ne kadar bazı bitkilerin çay olarak tüketilmesi ile zayıflama etkisi görülse de bilinçsiz bir şekilde tüketilmesi bu etkilerin fayda yerine zarar getirmesine neden oluyor. Üstelik bitki çayları tek başına zayıflatmak konusunda bir işe yaramıyor. Düzenli ve sağlıklı beslenme, günlük egzersizler kilo kontrolü sırasında en hızlı ve etkili sonuç veren işlemler.

Bitki Çaylarının Hazırlanması

bitki_caylarinin_hazirlanisi_yapilisi

Bitki çayı hazırlanırken, bitkinin çiçek kısımlarının  tercih edilmesi gereklidir. Çiçek kısımları önceden kaynatılmış suyun içinde 10 dakika bekletilerek demlenmelidir. Demlenmiş olan bitki çay taze taze hazırlanıp tüketilmelidir. Bitki çayını demledikten sonra gün içinde tekrar tekrar ısıtılıp tüketilmesi zararlıdır. O sebeple tek içimlik hazırlanıp, bir sonrakinde yeniden taze demlenmelidir. Gün içerisinde tercih edilecek bitki çayları; ıhlamur, yeşil çay, rezene gibi bitki çayları olmalı ve gün içinde bu çayların tüketimi gün boyunca 1 veya 2 bardak ile sınırlandırılmalıdır. Gün içinde ne kadar çok içersem o kadar etkili olur gibi bir düşünce olmamalıdır. Unutmayın ki, her şeyin fazlası faydadan çok zarar verir.  Özellikle böbrek, karaciğer, kalp hastaları ve kronik başka bir hastalığı olup ilaç kullanan kişiler bitki çaylarından kesinlikle uzak durmalılar.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bitki Çayları Gerçekten Zayıflatıyor mu ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar