BİTKİLERLE HAZIRLANAN SİRKE VE BİTKİSEL TEREYAĞI

Gezelim Görelim 2 Ağustos 2008

16 haziran 2008 de derya baykalın programında Cayda konuk oldu ve bitkilerle hazırlanan bazı değişik tarifler verdi.bunlardan bazıları şöyle:
BİTKİSEL SİRKE DEMLEME:
Bir kavonoza, yıkanıp temizlenmiş, biraz maydonoz,biraz nane, ve birazda biberiye koyun. üzerine kavonoz dolana kadar üzüm yda elma sirkesi ilave edin ve bu karışımı 15-20 gün kadar sıcak ,ışklı ve güneş alan biryerde muhafaza edin . daha sonra süzerek , sirkeyi kullandığınız her yerde kullanın. ayrıca bu bitki karımlı sirke, idrar yolları iltihabınada çok iyi gelir.
BİTKİSEL TEREYAĞI HAZIRLAMA:
İstediğiniz bir yeşil bitkiyi( nane, maydonoz, fesleğen vb…) yıkayıp temizledikten sonra, bir miktar bleder e koyun ve iyice kıyın. dahasonra içine az bir miktar zeytin yağı koyun ve tekrar çalıştırın. macun kıvamında olması gerktiği için zeytin yağını dikkatli koymakta fayda var.bu macun kıvamındaki karışımı buz kalıplarına koyun ve buz kalıbınıda bir poşete koyarak difrize koyun ve dondurun. bu bitkisel tereyağı nı , normal tereyağını kullandığınız heryerde ve herşeyde kullanabilirsiniz.
MİS KOKULU, FARKLI TATLARDA SU İÇMEK İSTERSENİZ:yukarıdaki tarifi aynen uygulayın,fakat tabiki yağ değil, su kullanarak yapın ve yine dondurduktan sonra sürahinin içine birkaç parça ilave edin, bunun yanı sıra ;potakal ve salatalık dilimleride ilave edebilirsiniz sürahideki suya.. artık bu sizin damak zevkinize kalmış…

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“BİTKİLERLE HAZIRLANAN SİRKE VE BİTKİSEL TEREYAĞI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar