Kategori: Bitkisel Kürler/Herbalistler

Hangi Bitki Kürü Ne İçin Faydalıdır Ne Şekilde Kullanılır ?

Son dönemlerde bitkisel kürler oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bitkisel kürlerde önemli olan, doğru bir şekilde kullanmaktır. Yanlış kullanılan bitkisel kürler faydadan çok zarar getirecektir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Hangi bitki kürünün ne işe yaradığı ve kullanım şekillerinin nasıl olması gerektiği konusunda önemli bilgiler verdi. Ben de bu kürlerin doğru kullanımları ve hangi rahatsızlıklarda kullanıldığı konusunda siz değerli okurlarımızı bilgilendirmek istedim.

PAYLAŞ TWEET
19 Nisan 2017
269

Nane Limon Çayını Bir de Karabiberli ve Zencefilli Deneyin!

Nane limon çayı özellikle soğuk algınlığı ve sindirim sistemi rahatsızlıkları için son derece faydalıdır. Bu gün ben sizlere nane limon çayının farklı bir versiyonunu önermek istiyorum. Nane limon çayını önerdiğim şekilde kullanırsanız, boğaz ağrıları, soğuk algınlığı ve vücut direncini artırmak için çok fayda sağlamış olacaksınız.

PAYLAŞ TWEET
27 Ocak 2017
68

Nane Limon Çayının Yapımı

Nane limon çayı bilinen en eski bitkisel çayların başında geliyor. Özellikle kış aylarında da soğuk algınlığı için sıklıkla tüketiliyor. Etkili bir nane limon çayı yapmak için de benim önereceğim tarifi denemenizi tavsiye ederim.

PAYLAŞ TWEET
20 Ocak 2017
81

Portakal Tozu Kabuğunun Faydaları ve Kullanım Şekli

Portakal C Vitamini içeren ve kışın bol miktarda tüketilen meyvelerin başında gelmektedir. Portakalın içi yenir ama, kabukları genellikle çöpe atılır. Bu gün sizlere portakalın meyvesi kadar C vitamini içeren ve sağlık açısından son derece faydalı olan portakal kabuğu hakkında bilgiler vereceğim.

PAYLAŞ TWEET
4 Aralık 2016
137

Feridun Kunaktan Eklem Ağrılarına Mucizevi Etkisi Olan Portakal Yağı Kürü

Eklem ağrıları ve dejenerasyonu yaş ilerledikçe kadın erkek herkesin muzdarip olduğu sağlık sorunlarının başında yer alıyor. Pek çok kişi bu sağlık sorununun ameliyat olmaktan geçtiğini düşünüyor. Fakat,ameliyatın da riskleri var. Bu ameliyatlardan bazı kişiler çok memnun kalırken bazıları daha da kötü olduklarından bahsediyor.

PAYLAŞ TWEET
24 Ocak 2016
167

Feridun Kunaktan Kolay Zayıflatan Öneriler

Dr Feridun Kunak bitkisel ve doğal önerileri ile tüm hanımların en gözde TV doktoru. Aslında Ortopedi Uzmanı olan Feridun Kunak sık sık TV programlarına çıkarak, kainat eczanesinden faydalanmanın yollarını gösterirken,çeşitli alternatif tedavi yöntemlerinden de evde uygulanabilir olanları seyircileriyle paylaşıyor.

PAYLAŞ TWEET
15 Ocak 2016
330

Kendi Öksürük Şurubunu Kendin Yap!

Sonbahar mevsimi başladığında davetsiz bir misafir de son baharla birlikte evlerime ve tabiki hayatımıza geliyor. O nedir derseniz hemen cevap verelim. Elbette üst solunum yolu hastalıkları ve öksürük. Üstelik bazen öksürük o kadar inatçı oluyor ki, hastalığınız iyileşse bile öksürük uzun süre sizde kalıyor. Çocuklarda da sıklıkla görülen öksürük için, hemen eczaneden ilaç almak mı gerekli yoksa kendiliğinden iyileşmesini beklemek mi gerekli ?

PAYLAŞ TWEET
9 Kasım 2015
271

Tırnak Yemenin Bitkisel Tedavisi

Tırnak Yemenin Bitkisel Tedavisi Konusunda sizlere son derece faydalı bilgiler vereceğiz bu günkü makalemizde. Eğer siz de tırnak yeme alışkanlığından muzdarip iseniz ya da ailenizde tırnak yeme alışkanlığı bulunan birileri var ise, bu makalemizi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Tırnak yemek bir alışkanlık mı yoksa hastalık mı konusunda çeşitli tartışmalar mevcut.

PAYLAŞ TWEET
13 Ağustos 2015
180

Akciğerleri Sigaradan Temizleyen Bitkiler

Akciğeri Sigaradan Temizleyen Bitkiler konusunda sizlerden çok fazla soru almaktayız. Biz de siz sevgili okurlarımız bilgilendirmek amacı ile, bronşları temizlemek için ne yapmalı sorusunun yanıtınız sizlerle paylaşmak istedik.bildiğiniz gibi, sigara son derece zararlı bir alışkanlık. Aslında alışkanlığın ötesinde bir bağımlılık.

PAYLAŞ TWEET
4 Kasım 2014
319

Ahmet Marankiden Cilt Bakım Önerileri

Ahmet Marankiden Cilt Bakım Önerileri konusunda çok sık değilse de ara ara faydalı bilgiler alan hanım okurlarımız en çok Ahmet Maranki tarafından önerilmiş olan kil maskesi ve Gülsuyu doğal tonik yapımı konusunda bizden bilgiler talep ediyorlar. Biz de bilgituru.com ailesi olarak sevgili hanım okurlarımızdan gelen bu isteği kırmadık ve Ahmet Marankiden cilt bakım önerileri konusunda en çok araştırılan, sivilceler ve akneler üzerinde son derece etkili olan kil maskesi nasıl yapılır konusunu sizlerle paylaşmak istedik.

PAYLAŞ TWEET
7 Mart 2013
189

Sarımsak Limon Kürünün Faydaları

Sarımsak Limon karışımı mucizesi konusunda pek çok şey anlatıldı ve yazıldı. Aslına bakarsanız sarımsak limon karışımı yeni bir tarif değil. Çok eski zamanlara dayanan ve eski şifa kitaplarında yer alan bir tarif. ama günümüzde hala önerilmekte ve kullanılmakta olan bir tarif. Sarımsak Limon Mucizesi, Limon sarımsak,Limon Sarımsak Kürü gibi isimlerle telaffuz edilen tarifimiz, son dönemlerde en çok merak edilen konulardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

PAYLAŞ TWEET
24 Şubat 2013
254

Çöpçini Bitkisi Nedir ?

Çöpçini adı verilen bir bitki duydunuz mu ? Eğer duymadıysanız her derde deva çöpçini baharatı ile ilgili sizlere bilgiler vermek isteriz.Çöpçini Bitkisi Nedir diye sorabilirsiniz. Ben de ilk duyduğumda aynı şeyi düşümüştüm. ama biraz araştırma yapıp da ne kadar çok derde deva olduğunu göründe hem şaşırdım hem de çok sevimdim. Doğayı bir kainat eczanesi gibi düşünürseniz, her derdin devasının da doğada olduğunu görebilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
28 Aralık 2012
302

Şeker Hastalığına Bitkisel Çözüm

Şeker Hastalığına Bitkisel Çözüm konusunda pek çok insan arayış içerisinde. Biz de bilgituru.com ailesi olarak, bu önemli konuda bir araştırma yapmadan durmadık ve şeker düşürücü bitkiler ve şeker hastalığına bitkisel kür konusunda sizler için bir makale hazırladık. Sayın Ahmet Marankinin bitkisel kürleri ve önerileri hepimiz tarafından malum. Ahmet Maranki şeker hastalığına bitkisel çözüm önerisini açıkladı.

PAYLAŞ TWEET
19 Kasım 2012
187

AHMET MARANKİ ASTIMIN BİTKİSEL TEDAVİSİ

Ahmet Maranki AstımınBitkisel Tedavisi Astım İçin Bitkisel Kür,Ahmet Maranki Astım İçin Bitkisel

PAYLAŞ TWEET
30 Ağustos 2012
179

Ahmet Maranki Gençlik İksiri

Dr Ahmet Maranki Gençlik İksiri olarak nitelendiği muhteşem bir bitkisel kür önerdi.

PAYLAŞ TWEET
15 Ağustos 2012
177
Yeniler

Evde Teraryum Yapımı

Son dönemlerin en gözde dekorasyon malzemelerinden bir tanesi, teraryum. Evlerinde biraz doğa esintisi bulundurmak isteyen ya da doğa özlemi çeken herkes için mutlaka ve mutlaka edinilmesi gereken bir muhteşem bir görsel.

PAYLAŞ TWEET
6 Ekim 2017
4

Demir Açısından Zengin Et Kaynaklı Besinler

Demir elementi vücudumuzun olmazsa olmazı. Demir elementinin eksik olması başta kansızlık olmak üzere, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi gibi pek çok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Demir elementini besinler yoluyla vücuda almak mümkündür.

PAYLAŞ TWEET
23 Temmuz 2017
9

Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaşlar zamanla çeşitli nedenlerden dolayı dökülüp seyrekleşir. Kaşlarınızı kalınlaştırmak için ille de güzellik salonlarına gidip pahalı işlemler yapmanıza gerek yok. Evde uygulayacağınız pratik ve son derece etkili yöntemlerle dilediğiniz gibi kaşlarını gürleştirebilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
16 Temmuz 2017
9

Yıldızı Düşük Kişilerin Okuması Gereken Dualar

Yıldız düşüklüğü kelimesini duymuşsunuzdur. Peki nedir bu yıldız düşüklüğü. Vücudumuzda 7 adet ana salgı bezi bulunur ve bunlara çakra ismi verilir. Çakraların düzgün çalışmaması ve çakraların etrafındaki enerjinin azalması sonucu yıldız düşüklüğü meydana gelir.

PAYLAŞ TWEET
28 Haziran 2017
21

Şarap Kadehleri İle Yapılabilecek Muhteşem Mumluklar

Özellikle de evlenmeden önce çeyizlik olarak alınan şarap kadehleri çoğunlukla kullanılmaz ve bir köşede öylece bekler durur. Üstelik evin hanımı için kullanmadığı eşyaya sürekli temizlik ve bakım için zaman ayırmak külfetli bir iş olur.

PAYLAŞ TWEET
22 Haziran 2017
7
videohive videohive download videohive download free after effects download ae download free motionpile download after effects projects