Boş Su Damacanasından Sadece 6 Dakikada Muhteşem Avize Yapımı

El İşi Göz Nuru 27 Ekim 2016

Evinizde bulunun 19 lt lik su damacanası sadece içine su doldurmak için değildir. Eğer siz de kendi yap fikirlerini seviyor ve eviniz için kendi el emeğinizle bir şeyler yapmak istiyorsanız bu fikrimiz sizin için ideal olacaktır. Damacanadan avize yapılışı konusunda sizleri bilgilendirmek istiyorum bu gün. Üstelik 6 dakika gibi kısa bir süre içinde.. Dilediğiniz sayıda ve dilediğiniz renkte avize yapabilirsiniz. Haydi başlayalım.

Damacanadan Avize Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

damacana_avize

  • 19 LT lik plastik damacana
  • Keskin vv büyük boy bir bıçak ile küçük bir testere,
  • Zımpara
  • Dilediğiniz renk sprey boya
  • Çok ısı vermeyen düşük voltajlı ampül

Damacanadan Avize Yapılışı

damacanadan_avize_yapimi

Damacanayı sütteki imajda gördüğünüz şekilde kesin. Bu işlem için dilerseniz testere kullanabilirsiniz. Kesmiş olduğunuz kenarları zımpara ile güzelce zımparalayın. Zımpara işleminin ardından sprey boya ile elinizdeki avizeyi boyayın. Makalemde gördüğünüz avizenin içini altın rengine dışını ise siyaha boyayıp mat cila ile cilalamışlar. Bu da avizenin çok pahalı bir görünüm kazanmasını sağlamış. Eğer parlak sile kullanırsanız avizeniz çok ucuz görünümlü olacaktır. Son adım olarak da, lambanın elektrik kablolarını avizenin üst kısmından geçirin ve çok ısı yaymayan ampulü takın. İşte damacana avizeniz hazır. Güle güle kullanın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Boş Su Damacanasından Sadece 6 Dakikada Muhteşem Avize Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Evde Teraryum Yapımı

Evde Teraryum Yapımı

6 Ekim 2017
122
Yeni Yıl Patiği Yapımı

Yeni Yıl Patiği Yapımı

28 Aralık 2016
327

Sponsor Bağlantılar