Bu 7 Hastalığı Kesinlikle Tedavisi Yok!

Sağlık 10 Nisan 2016

Hastalık her canlının başına gelebilecek bir şeydir. Pek çoğu tedavi edilebilir ya da kronik hastalık olarak hayatımızın sonuna kadar bizimle beraber kalır. Ama öyle hastalıklar var ki, bu hastalıkların ne nedeni biliniyor, ne de tedavisi mevcut. Bu hastalıklar yıllardır bir çok kişinin ölümüne sebep oluyor. Bu gün sizlere kesinlikle tedavisi olmayan 7 hastalıktan bahsedeceğim.

Moebius Sendromu

moebius_sendromu

Moebius sendromuna yakalanan kişilerin yüz sinirleri çalışmayı durdurur ve kişiler göz kapaklarını kapatamazlar. Kaşlarını oynatamaz ve gülemezler. Bu hastalığın sebebi bilinmiyor ve tedavisi mümkün değil.

Ensefalit Lethargica

ensefalit_lethargica_hastaligi

Ensefalit Lethargica hastalığı, I. Dünya Savaşı sırasında bulaşıcı bir hal alan sürekli uyuma hastalığı olarak bilinmektedir. Bu hastalığa yakalanan kişiler tepki vermeyen ve konuşmayan yarı ölü insanlardır.

Dans Manyaklığı Hastalığı

dans_manyakligi_hastaligi

13. yy da dans manyaklığı olarak bilinen ve bulaşıcı olan bu hastalığa yakalanan binlerce insan çığlıklar atarak bilinç dışı günler boyunca dans etti. Dans etmeyi durduramadıkları için dolayı birkaç gün sonra vücutları iflas etti ve öldüler.

Kendi Kendine Yanma Hastalığı

kendi_kendine_yanma_hastaligi

Modern tıbbın henüz bir sebep ve tanı koyamadığı, kendi kendine yanma hastalığı, vücutta herhangi bir tetikleyici neden olmadan meydana gelen yanlar sonucunda kişinin ölmesi ile sonlanıyor.

Baş Sallama Hastalığı

bas_sallama_hastaligi

Baş sallama hastalığı, çocuklarda sürekli olarak ve istem dışı kasılmalarla başlayan ve beyin dahil olmak üzere tüm vücut organlarının gelişimini durduran bir  hastalıktır. Tedavisi günümüzde henüz mümkün değildir.

Patlayan Kafa Sendromu

patlayan_kafa_sendromu

Patlayan kafa sendormunda, kişiler uyudukları sırada, beyinlerinin içinde dinamit patlamasına benzer çok şiddetli bir patlama duyuyorlar. Bu patlama sesi, kalp krizine ve bazı durumlarda da ölüme sebebiyet verebiliyor.

Terleme Hastalığı

asiri_terleme_hastaligi

Terleme herkesi için geçerli ve sağlıklı bir durumdur. Vücudun kendini soğutma mekanizması olarak bilinen terleme normal sınırlarda ise bir sorun yok. Ama hastalık boyutunda olursa, kişiler aralıksız su gibi terlemeye başlar ve  maalesef 24 saat için çaresiz bir şekilde ölürler. Terleme hastalığı 15. yy da binlerce kişinin ölümüne neden olmuş ve halen gizemini korumakta olan bir hastalıktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bu 7 Hastalığı Kesinlikle Tedavisi Yok!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar