Bu Gün Artık Kendiniz İçin Bir Şeyler Yapmaya Başlama Zamanı

Aktüel/Güncel 13 Şubat 2016

Hayat, iş ve sosyallik arasında sıkışıp kaldı. Hepimiz her daim çalışıyor ve her daim başkalarını memnun etmek için yaşıyoruz. Peki ya kendimiz. Kendimiz için ne yapıyoruz ? Hayat başkalarını memnun etmeye odaklanacak kadar uzun değil. Bir bakıyorsunuz ki, zaman hızla akmış gitmiş ve geriye sadece kendimiz için yapamadıklarımızın pişmanlıkları kalmış. Yaşlılık döneminde zaman ve para olsa da artık eski yaşama sevinci kalmıyor. Pek çok insanda çeşitli sağlık sorunları baş gösteriyor ve kendine derman aramakla zaman geçiriyor. Gelin kendiniz için bir şeyler yapmaya bu günden başlayın. Hayattan keyif almanızı sağlayacak .ok değerli 7 öneri ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Her Gün İçin Bir Hedef Belirleyin

hedef_belirlemek

Kendiniz için bir çizelge yapın ve her gün için kendinize bir hedef belirleyin. Bu hedef kariyerinizle de ilgili olabilir ama, mutlaka bir hedefiniz olsun ve bu hedefi gerçekleştirirken keyif almanız gerektiğini unutmayın. Her güne koyacağınız küçük hedefler bir yıl içinde dağ gibi olmuş gerçeklere dönüşecektir.

Spor Yapın

spor_yapmak

Spor yapmak vücutta mutluluk hormonunun salgılanmasına, daha sağlıklı ve zinde kalmanıza yardımcı olur. Oysa ki çok faydalı bir eylem olmasına rağmen, günlük hayatta en çok ertelenen şeydir. Eğer düzenli egzersiz program yapamıyorsanız, günlük 10 dakikanızı yürüyüşe ayırın ve bu sayede düzenli spor yapmaya başlayın. En kısa zamanda olumlu geri dönüşleri göreceksiniz.

Müzik Dinleyin

muzik_dinlemek

Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna dememişler. Müziğin insan ruhuna iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Kulaklığınızı takın ve yaptığınız işe keyifli bir müziğin eşlik etmesine izin verin. Kulağınızdaki güzel notalar yaptığınız işe eşlik ederken siz de her şeyi daha farklı ve pozitif bir gözle görebileceksiniz.

Günlük Tutun

gunluk_tutmak

Günlük tutmak gençlere ya da lise talebelerine has bir şey değil. Yaşadığınız ya da hissettiğiniz her şeyi kaleme almak, hem sizi rahatlatacak, hem de güzel anılarınızın silinip gitmesini önleyecektir. Üstelik yaşadığınız psikilojik problemlere de farklı bir bakış açısı getirip çözüm bulmanızı sağlayacak.

Yen Şeyler Öğrenin

yeni_seyler_kesfetmek

Yeni bir şey öğrenmek, her zaman kendinizi iyi hissetmenin en iyi yollarından bir tanesidir. Öğrendiğinizin ne olduğunun çok büyük önemi yok. Yabancı bir dil, yeni bir meslek…. bu liste uzar gider. Yeterki siz öğrenmekten asla vazgeçmeyin.

Kendinizi Takdir Edin

kendi_kendini_takdir_etmek

Günün değerlendirmesini yaparken, sürekli olarak onu yapamadım, bunu yetiştiremedim, şu olmadı gibi olumsuzlukları sıralayıp duruyoruz. Ya gün içinde başardıklarımız ve takdir edilmesi gereken eylemlerimiz. Onlar ne olacak ? Olumsuz düşünceleri bir kenara bırakın ve öncelikle siz kendi kendinizi takdir edin. Bunu yaparken de olumlu düşüncelerinizi ve kendi kendinizi takdir edişlerinizi ya günlüğünüze yazın. Ya da küçük not kağıtlarına yazıp bir kavanozda biriktirin. Bu sayede kötü günlerinizde kendinize inanılmaz bir motivasyon kaynağı yaratmış olursunuz.

Sağlıklı Beslenin

saglikli_beslenmek

İşte kendiniz için yapacağınız en büyük iyiliklerden bir tanesi. Sağlıklı beslenmek. Öyle ya her şeyin başı sağlık. Sağlıklı olmanın birinci kuralı da sağlıklı beslenmek. Siz de en iyi beslenme şeklini ha ediyorsunuz. Vücudunuzun ve sağlığınızın kıymetini bilin. Sağlıklı ve mutlu kalın :))

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bu Gün Artık Kendiniz İçin Bir Şeyler Yapmaya Başlama Zamanı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar