Bu Tarz Benimdeki Canlı Skandalın Nedeni

Aktüel/Güncel 22 Aralık 2014

Dünkü makalemizde, Bu Tarz Benim yarışmasında meydana gelen skandalı sizinle paylaşmıştık. Bu gün ise, Bu Tarz Benim Yarışmasında Yaşanan skandalın perde arkasında neler olmuş konusunu sizlerle paylaşacağız. Bildiğiniz üzere Final gecesi yapılmadan günler öncesinde, yayınlanan tanıtımlara, Bu Tarz Benim Final Gecesi Canlı yayınlanacağı duyurulmuş, reklamları yapılmıştı. Ama Final gecesi gece yarısına kadar banttan yayınlanan yarışma, son 15 dakika canlı olarak yayınlanmıştı. Üstelik banttan yayınlanan kısımda eski yarışmacılar, Jüri üyeleri ve seyirciler varken, canlı yayında hiç birisi ortalıkta yoktu. Final gecesini dört gözle bekleyen seyirciler büyük hayal kırıklığı yaşadı ve sosyal medyada da büyük yankı buldu bu olay. Peki Bu kadar ilgi ile izlenen ve herkesin merakla beklediği final gecesinde ne oldu da, herkes stüdyoyu terk etti ?

bu_tarz_benim_skandal
Bu Tarz Benim Skandal

Bu Tarz Benim Skandal

Verilen bilgilere göre Show TV nin fenomen yarışması, başka bir kanala transfer olmuş. Ve Kanal ile yapımcı arasında bu konuda anlaşmazlık olmuş. Bu Tarz benim Yarışmasının takipçileri, sosyal medyadan, yarışmanın banttan yapılasını protesto etti. Ayrıca bant yayında SMS oyları istenip de kimsenin SMS gönderememesi de ayrı bir skandal ve protesto konusu oldu. Jürisiz ve seyircisiz final gecesinde alel acele birinciler ilan edilip, yarışma sonlandırıldı. Canlı yayına geçildiği sırada hiç bir jüri üyesinin ortada olmaması, üstelik Jüri üyelerinde Nur Yerlitaş’ın aynı anlardan başka bir yerde kahve içerken çekilmiş fotoğrafını sosyal medyada yayınlaması tepkilerin daha da büyümesine neden oldu. Bu kadar reyting alan bir yarışmanın, bu kadar fazla skandalla final yapması hala konuşuluyor.
Oldukça iyi bir reytinge sahip olan Bu Tarz Benim Yarışması Acun Ilıcalı Tarafından TV 8 e transfer edilmiş. Üstelik yapımcı şirkette Acun Ilıcalı ile el sıkışarak anlaşmış. Fakat Show TV isim hakkının kendisinde olduğu gerekçesi ile ismin kullanılmasına karşı çıkıyor. Final gecesi için, kanal ve yapım şirketi, yarışmanın büyük çoğunluğunun banttan, son yarım saatlik kısmın da canlı yayınlanması konusunda anlaşmışlar. Canlı yayın sırasında Jüri üyeleri stüdyoya gelmedi. Eski yarışmacılar ve seyirciler de stüdyoda yoktu.

Bu Tarz Benim Yarışması Hangi Kanalda ?

bu_tazr_benim_juri_uyeleri
Bu Tarz Benim Jüri Üyeleri

Bu Tarz Benim çok reyting alınca Acun Ilıcalı’nın yarışmayı transfer ettiği kulislere yansıdı. Yarışmanın yapımcı şirketinin de Ilıcalı ile el sıkıştığı bu hafta içinde duyuruldu.
Ancak yarışmanın şu anda yayınlandığı kanal, isim hakkının kendisinde olduğunu belirtiyor. Bu nedenle de aynı isimde yeni sezonu hazırlamaya başladı.
Final gecesi için kanal ve yarışmayı yapan yapım şirketi, belli bir süre bant yayını, yarım saatlik de birincinin açıklanacağı bölümde canlı yayın konusunda anlaştı. Tüm televizyon camiasında, jüri üyelerinin ve yapım şirketinin televizyon kanalını baltaladığı konuşuluyormuş. Sosyal medyada da jüri üyelerinin hesaplarına pek çok eleştiri mevcut. Şimdi herkes kanaldan ve yapım şirketin açıklama bekliyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bu Tarz Benimdeki Canlı Skandalın Nedeni” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar