Burçlar Eğer Yiyecek Olsaydı Ne Olurdu?

Aşk/Astroloji 25 Mart 2017

Burçlarla ilgili pek çok şey yazılır çizilir. Karakterlerinden tutun da, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığına kadar.. Bazı zamanlarda da espriyle karışık yorumlar yapılır. Bu gün sizlere biraz espri, biraz eğlence olsun diye burçlarla ilgili bir makale hazırladım. Eğer burçlar bir yiyecek olsaydı hangi burç hangi yiyecek olurdu? Siz Hangi Yiyeceksiniz? Yorumlar bölmünden yorum bırakabilirsiniz.

Koç Burcu – Sıcak Çikolata

Koç burcu insanları, canlı, hareketli ve çekici kişilerdir. Tıpkı sıcak çikolata gibi. Sıcak çikolata bekletilmeye gelmez. Koç burcu sabırsızdır. O da tıpkı sıcak çikolata gibi bekletilmeye gelmez.

Boğa – Patates

boga_burcu_patates

Boğalar bir yiyecek olsaydı kesinlikle patates olurlardı. Patates, köftesinden tutun da, kızartmasına, salatasından tutun da garnitürüne kadar pek çok alanda kullanılır. Pek de orijinal bir yiyecek değildir. Tıpkı boğalar gibi.

İkizler – Ananas

ikizler_burcu_ananas

İkizler burcunu en iyi anlatan yiyecek kesinlikle ananastır. İkizlerin entelektüelliği, annelerin pazar çantasında olmayacak tek meyve ananas gibidir. Bir de elbette anası ilk yediğinizde ağzınıza tatlı bir tat gelir, ama sonrasında acımtırak bir tat bırakır. İkizler insanı da aynen ananas gibi, bazen iki yüzlü olup kalplerde acı mı acı bir tat bırakır.

Yengeç – Frambuazlı Pasta

yengec_burcu_frambuazli_pasta

Yengeç burcu insanı anaç tavırları ve sevecenlikleri ile, ağızlarda pasta gibi hem tatlı hem de mutlu bir tat bırakırlar. Fakat onlar tek başlarına bir pasta değillerdir. Çünkü hayal güçleri yüksektir , süslüdürler. Bu sebeple de klasik kakaolu pasta olamazlar. Onun yerine biraz asortik, biraz meyve tadı veren  frambuazlı pasta gibidirler. Tabi bulaştığı zaman da her yere dağılır, sıcakta yayılır. Tıpkı dağınık ve değişken olan yengeçler gibi…

Aslan – Meyve Tabağı

aslan_burcu_meyve_tabagi

Güzel bir meyve tabağı yapmak en önce yaratıcılık ve iyi bir organizasyon yeteneği ister. Elbette yaratıcılık ve iyi organizasyon deyince de ilk olarak akla gelen burç aslan burcudur.Aynı zamanda rengarenk tabaklara bakınca içinize dolan neşe de tıpkı onlar gibi neşeli olmanızı sağlar. Ama bir de bıçağa saplanıp evdekilere uzatılan elmaya bakarak meyve tabağı birazda kendini beğenmiştir. Bu yönüyle de aslan burcunu akıllara getirir.

Başak – Hindistan Cevizi

basak_burcu_hindistan_cevizi

Hindistan cevizini açarken son derece dikkatli ve titiz olmak gerekir. Başak burcu insanı da aşırı titizdir ve ona karşı da tıpkı Hindistan cevizine olduğu kadar titiz davranmak gerekir. Bu onlar için bazı zamanlarda dezavantaja dönüşmektedir.

Terazi – Brokoli

terazi_burcu_brokoli

Brokoli pek sevilen ve olumlu tepkiler alan bir yiyecek değil. Ama son derece sağlıklı ve faydalı. Terazi burcu inanları da her ne kadar bazen kötü tepkiler alsalar da, aslında sevimli uyumlu ve çekici kişilerdir.

Akrep – Çikolatalı Çilek

akrep_burcu_cikolatali_cilek

 İşte akrep insanı da tıpkı çikolatalı çilek gibi, göze hitap eder. Çekici ve tutkuludur. Tatlıdır. Sevgi e şehvetin sembolüdür. Ama eğer siz çikolatayla çileği beraber yemekten bıkıp sadece daha tatlı olan çikolatayı tercih ederseniz çilek kıskanır. Zaten bildiğiniz gibi, çileği hemen tüketmezseniz iki güne çürür. O kadar da hassastır yani. Bencil ve kıskanç bir meyve olan çilek, akrep burcunu anlatmak için birebir.

Yay – Şeftali

yay_burcu_seftali

Şeftali tüylü ya da tüysüz çeşiti ile her damak zevkine hitap eder. Yay burcu insanı da kişiye göre adapte olup, ona göre hareket eder. Fakat çok sağlam aldığınız şeftali  nasıl bir iki gün sonra su salarsa, size aşırı ilgi gösteren yay burcu da su koyverip, bir anda sizden soğuyabilir.

Oğlak – Ceviz

oglak_burcu_ceviz

Ceviz akla iyi gelir, beyni çalıştırır. Yani çalışkan bir yiyecektir. Tıpkı Oğlak burcu gibi. Oğlak insanını tanıyınca ilk göreceğiniz şey onların ne kadar çalışkan ve azimli olduğudur.  Aynı zamanda ceviz kabuğu gibi dayanma güçlerinin ne kadar yüksek olduğudur. Bir de tabi çetin ceviz dedikleri türden inatçı ve dik başlıdır.

Kova – Elma

kova_burcu_elma

Elma kimi zaman iyi, kimi zaman kötü larak anlatılır. Şaşırmamak elde değil.Kova burcu insanı da özellikleriyle sizleri şakına çevirir. Elma bir mucide yer ekimini buldurmuş, pamuk prensesi zehirledi, cildimizi güzelleştirdi, hatta Hz. Adem ve Havva’nın cennetten kovulmasına neden oldu. İşte Kova burçları da böyledir mucit, orijinal , yenilikçi aynı zamanda kendini beğenmiş, dikkat çeken ve egoist kişiler.. İstesenizde istemesenizde kendinizi onun yanında bulursunuz

Balık – Limon

balik_burcu_limon

Balık burcu burçların en duygusalı ve en sulu gözlüsü. Tam da limon gibi. Limon pek çok alanda kullanılır. Yani yaratıcı bir meyvedir, yardım severdir. Hayatımızın vazgeçilmezidir. Tıpkı bir balık burcu gibi.. Balık insanı kendinden çok karşısındakini düşünür. Yardımseverliğin vücut bulmuş halidir de denilebilir.  Yaratıcıdır ama aynı zamanda hiç beklemediğiniz anda sizi şaşırtır bir balık, o yapmaz ya dediğiniz anda öyle bir şey yapar ki şaşırıp kalırsınız. Yani limon gibidir, bazen ekşidir bazense limondan beklenmeyecek kadar tatlı..

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Burçlar Eğer Yiyecek Olsaydı Ne Olurdu?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Aşkı Bitiren 5 Sebep

Aşkı Bitiren 5 Sebep

2 Ocak 2017
148

Sponsor Bağlantılar