Çamaşır Makinesine Aspirin Atarsanız Ne Olur?

Pratik Bilgiler 11 Mart 2017

Beyaz çamaşırlardaki en büyük sorun zamanla beyazların grileşmesidir. Beyazlar grileştiğinde tekrar eski haline getirmek için pek çok kadın denemedik yöntem bırakmıyor. Üstelik grileşen beyaz kıyafetler ve çamaşırlar her yıkamada daha da kötü bir gürünüm alır. Grileşen beyazları eski haine döndürmek aslında sanıldığı kadar da zor değil. Bu gün sizlere sakız gibi bembeyaz ve grileşen çamaşırlarınızı eski haline döndürecek çok pratik bir uygulamadan bahsedeceğim.

Grileşen Beyaz Çamaşırları Bembeyaz Yapacak Pratik Yöntem

grilesen_beyaz_camasirlari_beyazlatma

Çamaşırlarınızın eskisi gibi bembeyaz olması için yapmanız gereken tek şey  bir kaç adet aspirin kullanmak.  Eczaneden bir kutu 325 mg lık aspirin alın. İçinden 5 adet aspirini 2 lt sıcak suyun içinde çözülmesini sağlayın. Çamaşırlarınız yıkandıktan sonra, makineden çıkarın ve aspirinli suyun içine koyun. Gece boyu çamaşırlarınız bu suyun içinde kalsın. Tekrar makineye koyup normal şekilde yıkayın. Aslına bakarsanız aspirinleri direkt olarak çamaşır makinesine de koyabilirsiniz. Ama bu şekilde çok daha etkili beyazlık elde edebilirsiniz.

kan_lekesi_nasil_cikarilir

Çamaşırlardaki grileşme problemine son derece etkili çözüm sunan aspirin, aynı zamanda çamaşırlardaki basit lekeler ve kan lekeleri için de güvenle kullanılabilir. Kan lekesi için aspirini sıcak suda değil, soğuk suda çözdürmeniz gerekir. Eğer kan lekesini sıcak suda temizlemeye kalkarsanız lekelerden kurtulmak bir tarafa kumaşın içine iyice işlemesini sağlarsınız. Soğuk kullanmanız gerekir. Aspirinin içinde bulunan salisilik asit sayesinde bu sonuçları alabilirsiniz. Hem etkili, hem de ekonomik bir yöntem.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Çamaşır Makinesine Aspirin Atarsanız Ne Olur?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar