CİLTTEKİ KILLANMALARA KARŞI EV REÇETELERİ

Cilt Bakımı ve Güzellik 7 Ağustos 2011
GENÇ KIZLARIN çocuk luğa veda ettiği çağda vücutta büyük değişiklikler ve gelişmeler olduğu bilinir. Bluğ çağı denilen bu dönemde, bir çok genç kızda istenmiyen, sevimsiz belirtiler de ortaya çıkar. Bunlar, genel bir tanımlama ile “Anormal Kıllanma” diye adlandırılır. Aşırı kıllanma yüzde olduğu gibi, kollarla bacak larda da görüle bilir. Hormon dengesizliğinin bir sonucu olan bu durum karşısında yapılacak ilk iş doktora başvurmak tır.
TABİAT, aynı sürprizi, kadının gençliğe veda döneminde de tekrarlar. Genellikle elli yaşından sonra “Adet”ten kesilen bazı kadınlarda da aşırı kıllanma ortaya çıkar. DoktOr un tavsiyeleri daima ilk planda tutulmakla beraber ,kadın vücudunun ,bu davetsiz
misafirlerden kurtarılabilmesi için, “Ev ‘de alınabilecek tedbirlerle, bulunabilecek çareler ve bazı ev reçeteleri de vardır.Bu konudaki reçetelerin temel 
kuralını ‘Dengeli, yeterli, yerli yerinde bir BESLENME  DÜZENİ teşkil eder.

-A-

-ADAÇAYI
: Pürüzssüz, güzel, canb bir cilde sahip olunması bakımından son dere. ce faydalı ‘EV REÇETELERI.. yapıla- bilen ADAÇAYİ’ndan “Aşırı Kıllanma”ya karşı da yararlanılır. Bunun için yapılacak iş, ADAÇAYI’nı,bilinerı çayin yerine koymaktır. Özellikle, adet gününden itibaren, onbeş . yirmi gün boyunca bol bol ADAÇAYİ içmek büyük ölçüde fayda Sağlar.
—B
BESLENME : Aşırı kıllanma’larda beslenme tarzının, besin maddelerinin büyük rolü bulunur. Bu bakımdan yiyecek ve içeceklerin iyi seçilmesi gerekir. Genellikle, herkesçe sevilen ve bol bol kullanılan bazı sebze ve ıtırlı maddelerin aşırı kullanma halinde, yemek listelerinden hiç eksiltilmemesi, geniş ölçüde fayda Sağlar.
—Ç—
ÇARE LER : Aşırı kıllanma’ya karşı bazı
çareJer ve alınabilecek tedbirler faydalı sonuçlar sağlar. Bunların başlıcafarı şunlardır

-E-
ELEKTRiKLi İGNE :Aşırıkıllarelektrik. li iğnelerle yok edilebilir. Bu yolla kılların kökleri yakılır. Ancak, özellikle yüz cildinde bu tedavi tarzında çok dikkatli davranılması şarttır. Çünkü uygulama sırasında, kan damarlarının zarar görmesi tehlikesi vardır. Bu tehlike ve ihtimal dikkate alınarak, tedaviden önce doktorun fikrini ve tavsiyesini almak gerekir.
– —J—
JİLET : Aşırı kıllanma’dan şikayetçi bulunan kadın veya genç kızlar arasında pek çoğunun, çok yanlış bir tutumla, J LET kullandıkları bilinir. Bu, bir teda. vi tarzı değildir. Bir kaç saat için kıllar ortadan kalksa bile, daha gür ve daha sık olarak yeniden belirir.
—0—
OKSIJENLI SU :Aşırı kıllanma’lara karşı bazı hallerde, OKSİJENLİ SU faydalı olabilir. Umulan sonuç, ancak, kıllar seyrekse elde edilebilir. Bunun için, bir kaçgünde bir,OKSIJENLI SU’ya batırılmış bir parça pamukla kılların bulunduğu kısımlar bol bol ıslatılır ve silinir. OKSIJENLI SU kılları yok etmezssede renklerini alabildiğine açarak, gözden ırak kalmalarına yardımcı olur.

–s–
SAKIZ : Aşırı kıllanma’da, en çok başvurulan çarelerden birisi SAKIZ kullanmaktır. ağda haline getirilen sakız la kıllar alınır. sakız sıcak suya soğuk olrak uygulanır. umulan faydanın sağlanabilmesi için ,uygulamanın sabırla sürdürülmesi gerekir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“CİLTTEKİ KILLANMALARA KARŞI EV REÇETELERİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

videohive videohive download videohive download free after effects download ae download free motionpile download after effects projects