Çin Takvimi Gerçekten Doğru mu ?

Sağlık 16 Nisan 2015

Hamilelik dönemi kadınlar için en güzel ve en özel dönemlerin başında yer alıyor. Pek çok kadın çocuk sahibi olmak için farklı yöntemlere başvuruyor. Ya da Çocuk sahibi olan kadınlar ikinci çocuk düşündüklerinde farklı cinsiyet olsun diye çeşitli araştırmalar içerisine giriyor. Hamilelik öncesinde çocuğun cinsiyetinin belirlenebileceği konusunda pek çok bilgi dolaşıyor ortada. Peki bu ne kadar doğru ? Eğer bebeğin cinsiyetini belirlemek mümkün ise, bebeğin cinsiyetini belirmenin en sağlıklı ve güvenilir yolu nedir ? 1970’li yıllara yapılan çalışmalarla X ve Y kromozomlarını taşıyan erkek hücrelerinin birbirinden ayrılabildiği keşfedilmişti.  Bu sayede de bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinin mümkün olduğu bilimsel olarak anlaşılmıştı. 1998 yılında Virginia’da yapılan araştırmalarda,  Y kromozomlarının DNA oranlarının X kromozomlarına göre küçük olduğu tespit edilmişti. Bu tespite göre, Y kromozomlarının hareket hızları daha fazla olduğundan, bazı tekniklerle X ve Y kromozomlarını içeren erkek hücrelerinin ayırt edilebileceği kanıtlanmıştı.

Bebeğin Cinsiyetini Belirlemek Mümkün mü ?

bebegin_cinsiyetini_belirlemek

İstenilen cinsiyette bebek sahibi olmak için, yapılan çalışmalar sonuç vermiş bu istenilen cinsiyette bebek sahibi olmak mümkün hale gelmiştir. Bu konu ile ilgili yapılan araştırmalar konusunda sizlere makalemizin üst bölümünde bilgiler vermiştim. Öncelikle sizlere Hangi kromozomdan hangi cinsiyette bebek sahibi olabileceğiniz konusunu anlatalım. Y kromozomu taşıyan erkek hücresi ile döllenen yumurtadan erkek bebe, X kromozomu taşıyan erkek hücresi ile döllenen yumurtadan da kız bebek dünyaya gelir.İstenilen cinsiyette bebek sahibi olmak için, en güvenilir ve garantili yöntem, tüp bebek yöntemidir. Tüp bebek yöntemi ile, embriyodan alınan bir hücrede X ve Y kromozomları belirlenip ayrılır. İstenilen cinsiyette bebek sahibi olmak için kullanılacak kromozom ve embrio anne rahmine yerleştirilir. Fakat Ülkemizde ve ve pek ülkede bebeğin cinsiyetini belirlemek yasaklanmış durumda.

Çin Takvimi Gerçek mi ?

Bu tür bilimsel işlemler dışında anne ve baba adaylarının en sık kullandığı yöntemlerden bir tanesi Çin takvimidir. Çin takvimini pek çok anne adayı bilir ve hamilelik öncesinde mutlaka bakarlar. Ya da plansız bir hamilik dönemine girmiş ise, bebeğin cinsiyetini merak eder ve öğrenmeye çalışır. Peki Çin Takvimi Gerçek mi ? Gerçekten Doğru mu ? Ne kadar işe yarıyor.  Öncelikle Çin Takvimine nasıl bakılır, çin takvimi nasıl hesaplanır sorusuna cevap verelim.

Çin Takvimine Nasıl Bakılır/Çin Takvimi Nasıl Hesaplanır ?

cin_takvimi_nasil_hesaplanir_nasil_bakilir

Çin takvimine nasıl bakılır, çin takvimi nasıl hesaplanır, pek çok anne adayı bilmiyor. Çin takvimine bakmak da çin takvimini hesaplamak da son derece kolay. Öncelikle anne adayının yaşı ve hamile kalına ayın bilinmesi gerekli. Başka bir bilgiye ihtiyaç yok. Çin takvimine göre, anne adayının yaşı ve hamile kalınan ayın birleştiği noktaya bakmanız gerekli. Eğer birleşim noktasındaki renk mavi ise, bebek erkek, pembe ise, bebek kız olacak anlamını taşıyor.

Çin Takvimi Gerçek mi/Çin Takvimi Gerçekten Doğru mu ?

Çinliler tarafından yüz yıllardır uygulanan Çin Takvimi, hamilelik döneminde bulunan kadınların bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için kullanılıyor. Çin takviminin doğruluk oranı da oldukça yüksek. %75-80 gibi oranlarda doğru çıktığı biliniyor. Ama %100 doğruluk payı yok. Yine de denemeye değer. Bu yöntem ile istediği cinsiyette bebek sahibi olan pek çok insan var. Ben de çevremde pek çok kişinin Çin takvimini doğruladığı gördüm şahsen. Ama arada tutmayan insanlar da yok değil.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Çin Takvimi Gerçekten Doğru mu ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar