Depresyon ve Sıkıntıya Bitkilerle Doğal Çözümler

Zaman zaman hepimiz yaşarız sıkıntı ve bunalım anlarını. böyle durumlarda da hemen doktora gitmeyi akıl etmeyiz, yada ilaç kullanmak istemeyiz.o halde bu gibi dönemleri atlatmak için bitkilerden yardım almaya ne dersiniz. Bu gün sizlere depresyon ve sıkıntılı durumlarınızda sizleri sakinleştirecek ve daha sağlıklı bir ruh haline kavuşmanızı sağlayacak olan bir kaç öneride bulunmak istiyorum.

Yatıştırıcı Kürler

depresyon_icin_bitkisel_kur

Aşırı sinirlilik ve depresyon hallerinde ilaç kullanmak istemiyorsanız doğal çözümlerden faydalanabilirsiniz.

1. tarif

Ada çayı, ıhlamur, akasya çiçeği, alıç çiçeği, turunç kabuğu, lavanta, biberiye, mentollü nane, oğul otu, karabaş otu, kantaron çiçeği, ökse otu, söğüt yaprağı ve kabuğu, reyhan, lavanta, mercan köşk, gelincik çiçeği, çam yaprağı, yarpuz, papatya, mine çiçeği, mersin yaprağı, çarkı felek çiçeği, fesleğen, taflan yaprağı, şerbetçi otu.Otların tamamı veya bir kısmı aynı miktar karıştırılıp aç veya tok karnına 1-2 su bardağı ballı limonla içilir.

2. tarif

Alıç meyvesi, hünnap, iğde, lahana, marul, tere otu bol miktarda yenir.

3. tarif

50 gr. hindistan cevizi, 50 gr. zencefil, 50 gr. anason, 25 gr. safran çiçeği, 1 kg. bala karıştırılıp 3 öğün aç karnına 1 yemek kaşığı ılık sütle veya sade olarak içilir.

4. tarif

50 gr. kimyon, 50 gr. havlucan, 50 gr. mayana, 25 gr. karanfil, 1 kg. bala karıştırılıp 3 öğün aç karnına 1 yemek kaşığı yenir.

5. tarif

100 gr. tatlı badem içi 50 gr. kakule, 1 kg. bala karıştırılıp aç veya tok karnına 1-2 yemek kaşığı yenir.,

Sıkıntı Giderici Kürler

depresyon_icin_sifali_bitkiler

1. tarif

Alıç çiçeği, çarkıfelek çiçeği, melisa yaprağı, ökse otu, oğul otu, karabaş otu, biberiye, mentollü nane, kâfuru otu, lavanta, mercan köşk, limon çiçeği, gül yaprağı, menekşe çiçeği, ardıç tohumu, çam yaprağı,fesleğen,tarhun,ıhlamur ve adaçayı.Otların tamamı veya bir kısmı karıştırılıp çay yerine aç ve tok karnına ballı,pekmezli ve limonlu içilir.

2. tarif

50 gr. üzerlik tohumu50 gr. tarçın50 gr. kakule50 gr. karanfil1 kg. bala karıştırılıp aç karnına 3 öğün 1 yemek kaşığı yenir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Depresyon ve Sıkıntıya Bitkilerle Doğal Çözümler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar