Destan İsminin Anlamı ve Analizi

Kız ismi olarak kullanılan Destan İsmi, Türkiye genelinde 1.000 civarında kız çoğunun ismidir. Kullanım oranı bilinmemekle birlikte son dönemlerde kullanılmaya başlanmış bir isimdir. Destan ismine sahip olanların ön sezileri oldukça kuvvetlidir. Bütün hayatlarını kendilerini kanıtlamak çabasıyla geçirebilirler. Yaratıcılığını kullanılabilirse, çok daha rahat bir hayat sürebilir. Küçük detaylara fazla takılırlar. Karakterlerinin en belirgin özelliği planlı olmalarıdır. Oldukça düzenli ve titiz insanlardır. Hayatının her alanında planlı hareket ederler. Hedeflerini belirleyip, planın yapıp, ağır adımlarla hedefe ulaşırlar. Belirsizlikten hiç hoşlanmazlar. İş hayatında da, özel hayatlarında da yaptıkları plana sadık kalırlar. Bazı durumlarda fazla plancı olmaları can sıkıcı olabilir. Sürprizlerden hiç hoşlanmazlar. Hayatlarında karışıklık gibi bir duruma yer yoktur. İleriyi görebilmek isterler. Karşı cinsle olan ilişkilerinde de plancılık özellikleri öne çıkar. Öncelikle nasıl biriyle birlikte olmak istediklerine karar verirler. O kişiyi bulduklarında da onu elde etmenin yollarını ararlar. Çoğunlukla da amaçlarına ulaşırlar.

destan_ismi_caizmiDestan İsminin Anlamı

  • Destan isminin sözlük anlamı, tarih öncesi, tanrı, tanrıça ya da kahramanların olağanüstü öykülerini anlatan şiir. Kahramanlık öykülerine verilen addır.
  • Destan isminin diğer anlamları ise, hikaye, kıssa’dır.
  • Bir diğer anlamı hiledir.

Destan İsminin Analizi

  • D : Dalgın, çok hırslı planlı ve zorluklarla mücadele eden
  • E : Eğitici, ruhsal dünyası karışık
  • S : Sağlam karakterli, hayalperest
  • T : Tecrübeli, ketum
  • A : Anlayışlı, olayları algılama kapasitesi yüksek, mantıklı
  • N : Natürel,doğal sağduyu sahibi, sezgileri kuvvetli

Destan İsmi Kuranda Geçer mi ?

Farsça Kökenli destan ismi Kuran-Kerimde geçen bir isim değildir.

Destan İsmi Caiz mi ?

Destan ismi, dinen caiz olmayan isimler listesinde olmamasına rağmen, anlam bakımından değerlendirilmesi daha uygun olacaktır.  Hikaye ve hile anlamlarına gelen destan ismi çocuğunuza koymanız için uygun bir isim değildir. Anne babaların en büyük vecibeleri çocuklarına güzel anlamlar içeren isimler koymalarıdır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Destan İsminin Anlamı ve Analizi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

videohive videohive download videohive download free after effects download ae download free motionpile download after effects projects