DETERJANLARIN ZARARLARI

Sağlık 6 Temmuz 2012

Deterjanların Zararları
Deterjanın Zararları,Deterjan Zararları
, Deterjan, Deterjanlar, Deterjanların Zararları,Deterjanların Verdiği Zaralar
Temizlik yaparken envayi çeşit detarjan kullanırız. Ama deterjanların zararları hepimiz tarafından göz ardı edilen önemli bir unsurdur. Evimizi temizliyoruz, ama sağlığımıza zarar veriyoruz aynı zamanda.. Bu makalemizde, deterjanın zararları konusunu sizlerle paylaşmak istedik. Ama, kullandığımız deterjanlar göründüğü gibi masum değiller. Deterjanların zararları hakkında sizler için hazırlamış olduğumuz makale, tehlikenin ne denli ciddi olduğu konusunda, bilgi sağlayacaktır.

Deterjanların ZararlarıDeterjanların, Deterjanın Zararları,Deterjan Zararları, Deterjan, Deterjanlar, Deterjanların Zararları, Deterjanların Verdiği Zaralar
* Evlerimizde kullandığımız kimyasal içerikli detarjanlar, kanserde tutunda, kısırlığa kadar pek çok hastalığa sebebiyet veriyor.
* Börek rahatsızlıkarına sebep oluyorlar.
* Akciğer hastalıklarının bir kısmının sebebi, yine evde kullanılan kimyasal içerikli detrerjanlar.
* Özellikle allerjisi olan insalar için oldukça tehlikeli olabilir.
* Doğumsal anomalilere sebebiyet verebilir.
* Üstelik inanması zor da olsai psikolojik bozukluklara dahi sebebiyet verebilir.
* Ev temizlik maddelerinde va bazı kozmetik ürünlerinde bulunan PFC( Per Flora Kimyasal) isimli bir madde kadınlarda doğurganlığı azaltıyor. Üstelik PFC adındaki bu madde normalde su kir ve yağa dayanıklı tekstil ve deri üretimnde kullanılıyor. Kozmetik alada ise, tırnak cilası, diş macunu, cilt nemlendirici gibi, pek çoğumuzun kullandığı kozmetik ürünlerde de kullanılan bir madde.
* Gebelik süresince, evinde veya bahçes,inde zararlı böceklerin öldürülmesi için kullanılan malzemelerden dolayı, doğacak çocukta lösemi görülme riski oldukça artıyor.
* Fırın Temizleyici, Lavabo açıcı ve Tuvalet temizleyici en tehlikeli temizlik malzemeleri gurubunda.
* Özellikle bazı temizlik maddelerin karıştırılması (Çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi) zehirli bir gaz oluşmasına neden olur. Bu gazın solunması sonucu, kısa süreli b,ile maruz kalınmasına rağmen, astım gibi ciddi bir hastalığın belirtilerine ve ciddi solunum problemlerine neden olur.
* Metal Parlatıcılara kısa süreli maruz kalmalarda, geçici göz buğulanmasına, uzun süreli maruz kalmalarda ise, deri,böbrek,sinir sistemi ve kalıcı göz hastalıklarına sebep olur.
* Cam temizleyiciler, gözlerde tahriş, baş ağrısı ve akciğer tahribatına neden olur.
* Dezenfektanlar, aşındırıcı kimyasallar içerdiğinden, ishal, bayılma, baş dönmesi, böbrek ve karaciğer hasasrlarına neden olur.
Deterjanların, Deterjanın Zararları,Deterjan Zararları, Deterjan, Deterjanlar, Deterjanların Zararları, Deterjanların Verdiği Zaralar

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DETERJANLARIN ZARARLARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

videohive videohive download videohive download free after effects download ae download free motionpile download after effects projects