Dikişsiz Polar Battaniye Yapılışı

El İşi Göz Nuru 29 Şubat 2016

Polardan battaniye ya da yatak örtüsü yapmaya ne dersiniz? Üstelik bu şahane battaniyeyi yapmak için dikiş bilginiz olmasına da hiç ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken şey değişik renklerde polarlar alarak bunları birbirine bağlamanız. Sonuç ise gerçekten de muhteşem. Kesinlikle emeğinize değecek türden. Şimdi hemen dikişsiz polar battniye yapımında kullanılacak malzemeleri vermek istiyorum. Ardından da dikişsiz polar battaniye yapılışına geçeceğim.

Dikişsiz Polar Battaniye Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

dikissiz_polar_battaniye

 

  • 1 er metre farklı renklerde polar (desensiz olması daha iyi olacaktır. İstediğiniz kadar alabilirsiniz. Battaniyenin büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz.)
  • Makas

Dikişsiz Polar Battaniye Yapılışı

Aldığınız polarları, 4 er adet kare şeklinde kesin ve bunların 4 köşesini eşit olarak saçak şeklinde kesin. Dilediğiniz renkleri yan yana getirerek saçaklarından polar kumaşları birbirine bağlayın. Alttaki görselde olduğu gibi yapılacak. Yan yana 6 adet polar ve alt alta 7 adet polar olacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Bu ebatlar orta boy bir battaniye için yeterlidir.

dikissiz_polar_battaniye_yapilisi

Elinizdeki tüm polarlar bitinceye kadar aynı işlemi tekrar edin. Hepsi bittiğinde birbirine bağladığınız saçakları elinizle düzeltin. Dikişsiz polar battaniye hazır. Güle güle kullanın. İsterseniz soğuk zamanlarda ısınmak için, isterseniz de, farklı ve dekoratif bir yatak örtüsü olarak kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dikişsiz Polar Battaniye Yapılışı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Evde Teraryum Yapımı

Evde Teraryum Yapımı

6 Ekim 2017
122
Yeni Yıl Patiği Yapımı

Yeni Yıl Patiği Yapımı

28 Aralık 2016
326

Sponsor Bağlantılar