Dikkat!! Kozmetik Ürünler Vücutta Birikip Hastalık Yapıyor

Sağlık 12 Mart 2017

Daha güzel ve bakımlı görünmek için kadınlar tarafından kullanılan makyaj malzemelerinin pek çoğu maalesefki kanserojen maddeler ve zararlı kimyasallar içeriyor.Sürekli kullanılmaları sonucu da bu kimyasallar vücutta birikerek çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. Uzmanlardan yapılan açıklamalarda yiyemediğiniz hiç bir şeyi yüzünüze sürmeyin uyarısı geliyor. Çünkü, kozmetik ürünleri ve kremlerdeki zehirli maddeler cilde sürüldüğünde kan dolaşımı yolu ile tüm vücuda yayılıyor. Bu kimyasallar zamanla vücutta birikiyor. Üstelik vücutta bu kimyasalları parçalayacak bir enzim bulunmadığından çeşitli sağlık sorunları olarak kişilere geri dönüş sağlıyor. Aldığınız ürünlerin üzerinde tamamen doğal yazıyor olsa bile mutlaka içeriklerini kontrol ederek kullanmanız gerekiyor. Doğal kremlerin içeriğinde olmaması gereken zararlı maddeler aşağıdaki gibidir.

Paraben

kozmetik_urunlerin_icindeki_kimyasallar

Cilt kremleri, parfümler, deodorantlar, her türlü losyon, ruj, pudra ve pek çok makyaj malzemesinde bulunan paraben, göğüs kanserine yol açan zararlı kimyasalların başında yer alıyor.  Bu madde ürünlerde methylparaben, butylparaben, ethylparaben ve propylparaben gibi farklı isimlerle bulunabiliyor.

BHA&BHT

makyaj_malzemelerinin_icindeki_kimyasallar

BaştMakyaj malzemeleri başta olmak üzere, nemlendirici ürünlerin pek çoğunda bulunan BHA&BHT maddesi ciltte reaksiyonlara neden oluyor hem de kanser hastalığının kapısını aralıyor.

Petrokimyasallar

makyaj_malzemelerinin_zararlari

Petrokimyasallar alkol ya da anol kelimesi ekiyle karşınıza çıkabilir. .Isopropyl alcohol ya da isopropanol, metil alkol (methyl alcohol ya da methanol), butanol, etil alkol ya da ethanol petrokimyasallara verilen diğer isimlerdir. Bu kimyasallar böbrek, beyin ve solunum sistemi için son derece zararlıdır. Maddeler deriden emilerek vücuda girer.

Propylene Glycol&Polyethylene Glycol

makyaj_malzemeleri_kanserojenmi

Pek çok losyonun içinde ve rimelde mevcut olan bu kimyasalın sonu “ethylene glycol” ile biter. Vücuttaki protein ve hücre yapısını zayıflatıyor.

Talc

makyaj_malzemeleri_kanser_yaparmi

Bebekler için kullanılan talk pudra olarak da bilinen bu kimyasal madde göz farı ve allıklarda sıklıkla kullanılır. Ciltten emilip kan dolaşımına karışan talk yumurtalık kanserine neden olmaktadır.

Fitalatlar

kozmetik_urunlerin_zararlari

Fitalatlar bazı ürünlerde koku kelimesi ardına saklanmaktadır. Doğum kusurları ve üreme bozukluklarına neden olmaktadır.

Toluen

kozmetik_urunler_kanser_yaparmi

Koku ve ojelerde bulunan bu madde kansızlık, karaciğer ve böbrekte hasara neden olabilir. Hamilelerde bebeğin gelişimine zarar verebilir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dikkat!! Kozmetik Ürünler Vücutta Birikip Hastalık Yapıyor” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar