DİŞ LEKELERİ NASIL TEMİZLENİR ?

Cilt Bakımı ve Güzellik 23 Ağustos 2012

Diş Lekeleri Nasıl Temizlenir ?
Diş Lekeleri Nasıl Çıkar,Diş Lekeleri Nasıl Temizlenir, Diş Beyazlatma,Diş Beyazlatıcı
,Diş Beyazlatıcı, Diş lekeleri,Diş Lekeleri Nasıl Geçer,Diş Lekeleri Evde Nasıl Temizlenir,Diş Lekelerine Çözüm

Yaş ilerledikçe  sigara,çay,kahve ve pek çok dış nedene bağlı diş lekeleri meydana gelir. Bu lekelerin temizlenmesi de zaman alan bir iştir. Dilediğiniz kadar bakımlı olun, eğer dişinizde  diş lekekeri var ise, bu sizin üzerinize gölge gibi çöker.

Diş Lekeleri Nasıl GeçerDişlekeleri evde nasıl temizlenir sizce ? Diş beyazlatıcı macunlardan tutun da, özel plaklara kadar pek çok yöntem mevcuttur. Diş Lekelerine Çözüm olarak gösterilen bir kaç alternatiften bahsetmek istiyorum.
Diş Lekeleri Nasıl Çıkar,Diş Lekeleri Nasıl Temizlenir, Diş Beyazlatma,Diş Beyazlatıcı,Diş Beyazlatıcı, Diş lekeleri,Diş Lekeleri Nasıl Geçer,Diş Lekeleri Evde Nasıl Temizlenir,Diş Lekelerine Çözüm
* Lekeleri azaltmak ya da önlemek için dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve diş ipi kullanın. Düzenli fırçalamak ve diş ipi kullanmak, diş lekelerinin yanı sıra diş taşı oluşumunu da engelleyecektir.
* Son dönemlerde sıkça bahsedilen diş beyazlatıcı diş macunları, bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Fakat mucizeler yaratmayacağını  hemen söyleyelim. Beyazlatma işini kısmen yapıyor. Önemli bir hatırlatmayı da yapalım hemen.  Bu diş macunlarının klinik testlerden geçip geçmediğini mutlaka kontrol edin. Çünkü çok az diş macunu bu testlerden geçebiliyor.
* Çay, kahve, Yiyeceklerin ya da sigaranın yol açtığı lekeleri yok etmek için düzenli olarak diş doktorunuzda diş temizliği yaptırın. Bu da uzun süre sizin diş rengi açısından rahat etmenizi sağlayacaktır.
* Diş Lekeleri evde nasıl temizlenir sorusu sıkça sorulur. Evde beyazlatma için diş hekiminiz tarafından hazırlanan özel ağız plakları da kullanılıyor. Genellikle iki hafta boyunca günde birkaç saat veya gece boyunca plak takılıyor. Dişlerinizde yeni lekelenme oluştuğunu fark ederseniz, lekeleri çıkarmak için bir veya iki gece boyunca ağız plağını beyazlatıcı jel sürerek takmanız gerekiyor.
* Diş hekiminin muayenehanesinde uygulanan ışıklı beyazlatma işlemi ekonomik ve hızlı bir sonuç verir ve dişleri önemli ölçüde beyazlatıyor. Ancak, bu işlemi her yıl sürekli yaptırmanız gerekiyor.
* Son çare olarak, dişlerinizi porselen yaptırabilirsiniz. Ama, bu işlemi yaptırmdan önce iyi düşünmenizi öneririm. Çünkü porselen estetik olmasına rağmen, ana dişin yerini kesinlikle tutmuyor. En iyisi, kullanabildiğiniz kadar ana dişinizi kullanmanız. Üstelik oldukça da maliyetli bir işlem… .
Diş Lekeleri Nasıl Çıkar,Diş Lekeleri Nasıl Temizlenir, Diş Beyazlatma,Diş Beyazlatıcı,Diş Beyazlatıcı, Diş lekeleri,Diş Lekeleri Nasıl Geçer,Diş Lekeleri Evde Nasıl Temizlenir,Diş Lekelerine Çözüm

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DİŞ LEKELERİ NASIL TEMİZLENİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar