DOĞAL ANTİBİYOTİKLER NELERDİR ?

Doğal Antibiyotikler Nelerdir ?
Doğal Antibiyotikler,Doğal Antibiyotik Bitkiler, Doğal Antibiyotikler Nelerdir,Doğal Antibiyotik,Doğal Antibiyotik Besinler,Doğal Antibiyotik Kürü,Gripten Kurtulma,Gripten Kurtulmak İçin, Gripten Kurtulmanın Yolları
Mevsim geçişleri ile birlikte, pek çok insanın yaşadığı grip, doğal antibiyotikler sayesinde kurtulabileceğimiz bir hastalık. Aslında, Grip olduktan sonra değil de grip olmadan önce önlemini almak çok daha doğru bir davranış olacak. Evimizdeki Doğal Antibiyotik Bitkiler Sayesinde, çok daha rahat ve sağlıklı yaşamak mümkün.

Doğal Antibiyotikler
Doğal Antibiyotikler

Doğal Antibiyotikler,Doğal Antibiyotik Bitkiler,Doğal Antibiyotikler Nelerdir,Doğal Antibiyotik,Doğal Antibiyotik Besinler,Doğal Antibiyotik Kürü,Gripten Kurtulma, Gripten Kurtulmak İçin, Gripten Kurtulmanın Yolları
Gripten Kurtulmak için, ilk başvurcağınız yer, evinizin doğal eczanesi olan mutfak. Soğuk algınlığı ve grip için, hepimizin evinde bulunan Doğal antibiyotik besinler kullanılabilir. Antibiyotiklerin amacı, mikropları yok ederek bizi tedavi etmek olduğuna göre, aynı işi yapan besinler sayesinde, çok daha az ila tüketmemk mümkün. Sizlere doğal Antibiyotiler ile ilgili bir kaç öneride bulunmak isterim.
Soğan-Sarımsak : Soğan ve sarımsak, bilinen en eski tedavi yöntemleridir. Sarımsağın içerisinde, Bol miktarda A,B ve C vitamini bulunur. Sarımsağın İçinde Bulunan uçucu yağın (Oleum allicine) 1 gramı 15 OE penesiline eş değerdedir. SArımsak ve soğan vücut direncini artırarark, hastalıktan korumanın yanısıra, hastalık esnasında, iyileşmeyi hızlandırır.
Ekinezya : Ekinezya bitkisi, adeta soğuk algınlığı ve grip enfeksiyonları için var olan bir bitkidir. Kış aylarında tüketilmesi oldukça faydalıdır. Soğuk algınlığında ve gribal enfeksiyonlarda oldukça fayda sağlar.
Nane- Limon : Bilinen en eski grip ilacıdır. Pek çoğumuzun çocukluğumuzdan da hatırlayacağı gibi… Nane ve kabuklu limonun kaynatılması ile elde edilen içecek, sıcak sıcak içilirse ve içerisine de biraz bal katılırsa, hem enerjiyi artırır, hem de tedavi sağlar…
Kekik : Bakteri yok etmekteki mahareti ile, üst solunum yolu hastalıklarında kullanılan bir bitkidir. Özellikle çay olarak tüketilmesi Faydalıdır. Kekik çayı kesinlikle kaynatılmaz demleme usülü yapılır. Önerilen miktarda kekiğin üzerine kaynar su eklenir ve 5-10 dakika beklenir. Sıcak olarak içilir. Hamilerin içmesi önerilmez.
Adaçayı : Adaçayı da, eski zamankardan günümüze kadar gelen bir tedavi şeklidir. Öksürük ve balgam için faydalıdır. Kış mevsiminde içilmesi hastalıklara karşı koruma açısından önerilir. Ama, Sürekli kullanılması sakıncalı olduğundan, kürler halinde kullanılmalıdır. Hamilelelerin içmesi kesinlikle önerilmez.
Yeşil Biber : İçeriğinde Bulunan A,B,C,D vitaminleri ile bağışıklık sistemini kuvvatlendirir ve soğuk algınlığından korur. Sofralarımızdan eksik etmemek gereken bir bitkidir.
Zencefil : Zencefil de eski çağlardan bu tarafa alternatif tıptaki yerini koruyan değerli bir bitkidir. Soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonları için sıklıkla kullanılır.
Doğal Antibiyotikler,Doğal Antibiyotik Bitkiler,Doğal Antibiyotikler Nelerdir,Doğal Antibiyotik,Doğal Antibiyotik Besinler,Doğal Antibiyotik Kürü,Gripten Kurtulma, Gripten Kurtulmak İçin, Gripten Kurtulmanın Yolları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DOĞAL ANTİBİYOTİKLER NELERDİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni