Dünyayı Değiştiren Teknolojik İcatlar

Bilim ve Teknoloji 4 Temmuz 2015

Teknoloji, o kadar hayatımızın içine girdi ki. Artık teknolojik icatlar olmadan adım atamaz hale geldik. Ama hayatımızı derinden etkileyen öyle teknolojiler ve teknolojik icatlar var ki sadece bizim değil tüm dünya insanlarının hayatını değiştirmiş durumda. Bu gün sizlere Dünyayı değiştiren 10 teknolojiden bahsedeceğim

Apple iPhone

apple _iPhone

dokunmatik dev ve ekranı cesur tasarımları ile radikal bie cep telefonu arayanların gözdesi olan Apple iPhone, cep telefonu kavramını kökünden değiştirdi. Tüm dünyada bir fenomen olarak kabul edilen Apple iPhone dev hayran kitlesine sahip olma özelliği ile de bir ilke imza attı.

Amazon.com

amazon.com

İnternetten alışveriş denilince ilk akla gelen online alışveriş sitesi, amazon.com. Bu dev alışveriş sitesi ilk kurulduğu zaman fazla uzun ömürlü olmayacağı konusunda pek çok kişi tarafından eleştirilse de, son derece başarılı bir şekilde yola devam etmektedir.

Nintendo Wii

Nintendo_Wii

Microsoft ve Sony tarafından geliştirilen oyun konsollarınım üstün grafik / ses teknolojilerine karşılık, hareket sensörlü kumandaları ile fiziksel aktivite gerektiren eğlenceli oyunları ile sert bir yanıt veren ünlü oyun firması Nintendo’nun eşsiz buluşu Nintendo Wii.

Netflix

Netflix

Film satın almak veya kiralamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Evinizin rahatlığında yerinizden kalkmadan sadece bir kaç tık ile dilediğiniz filmi satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Email

email

İşte hayatımızın en büyük kolaylıklarından bir tanesi. Zamanda, paradan ve iş gücünden tasarruf ettirene ve ayn zamanda doğayı koruyan bu muhteşem teknolojik buluş tüm haberleşme kanallarının önüne geçti. E mail kullanmayan neredeyse yok gibi.

Twitter

Twitter

İnsanları takip etmek ve düşünceleri kısa ve öz bir şekilde belirtmenin en kestirme yolu Twitter.

Facebook

Facebook

Günümüzde, hele de ülkemizde sosyalleşmenin en büyük adımı (!) Facebook. Çekilen foroğraflardan tutun da, yenilen yemeklere kadar her şeyin paylaşıldığı facebook, günümüzde hayatımızın en önemli araçlarından bir tanesi.

Google

Google

Merak edilen her şeyin sorulduğu tek adres belkide Google. Günümüzün en özgürlükçü ve en atılımcı teknolojisine sahip firmaların en başında yer alan Google hayatımıza teknolojik yenilikler getirmeye de devam ediyor.

YouTube

You_Tube

Dünyanın en büyük video ağına sahip olan YOutuben’nin Google’dan sonraki en büyük arma motoru olduğunu biliyor muydunuz ? Tüm dünyanın dört bir tarafından yüklenen videolara saniyeler içinde sizlerle buluşturuyor.

CraigslistCraigslist

 

Dünyanın en ünlü ilan sitesi olan Craigslist bütün online alışverişlerin atası niteliğinde.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dünyayı Değiştiren Teknolojik İcatlar” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni