Duş Başlığındaki Kireç Nasıl Temizlenir ?

Stresli ve bol tempolu bir günün ardından yorgunluk atmak için en güzel yol duş almaktır öyle değil mi? Günlük hayatın yorgunluğunu atmanın yanı sıra kişisel bakım konusundaki ilk adım da duş almaktır. Duş almak aynı zamanda keyifli ve ruha ilaç gibi gelen bir eylemdir. Elbette hiç kimse duş alırken keyfinin yarım kalmasını istemez. Ama bu düşünce her zaman gerçek olmuyor. Duş almak için niyetlendiniz ama duş alırken duş başlığından suyun az aktığını fark ettiniz. Üstelik suyun ısısını ayarlamak da mümkün olmuyor. Su az akınca çok sıcak oluyor, biraz fazla açınca da soğuk su akmaya başlıyor. Keyif almak, stres atmak bir tarafa iyice siniriniz bozuluyor. Peki duş başlığının size muhalefet olmasının nedeni ne dersiniz ? Elbette duş başlığının kireçlenmiş olması. Hemen gidip bir duş başlığı almanıza gerek yok. Eldeki doğal malzemelerle duş başlığındaki kireç nasıl temizlenir konulu makalemizde size pratik ve doğal bir öneride bulunmak istiyoruz. Duş başlığının kirecini temizlemek için evlerimizde sıklıkla bulunan bir kaç doğal malzeme yeterli olacak. Şimdi bakalım duş başlığındaki kireç nasıl temizlenir. Duş başlığındaki kireci temizlemenin doğal ve kolay yolu nedir ?

Duş Başlığındaki Kireci Temizlemenin Doğal ve Kolay Yolu

Duş başlığındaki kireci temizlemenin doğal ve kolay yolunu uygulamak için öncelikle size gerekli olan malzemeleri sayalım. Ardında da duş başlığının kirecini temizlemek için yapmanız gereken işlemi anlatalım.

  • 1 bardak sirke
  • Yarım bardak karbonat
  • Duş başlığının içine sığacağı büyüklükte suyu sızdırmayacak bir poşet,
  • Poşeti bağlamak için ip ya da lastik

Duş Başlığındaki Kireç Nasıl Temizlenir ?

Suyu sızdırmadığından emin olduğunuz poşetin içine, sirke ve karbonatı koyun. Duş başlığını da poşetin içine yerleştirin. Poşetin etrafını güzelce bağlayın. Duş başlığı hazırlamış olduğunuz sirkeli ve karbonatlı karışımın içinde en az 2-3 saat beklesin. Bekleme süresinin sonunda, duş başlığını çıkardığınızda, duş başlığındaki tüm kireçlerin temizlendiğini ve ilk günkü gibi su akıtmaya başladığını göreceksiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Duş Başlığındaki Kireç Nasıl Temizlenir ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar