Duş Teknesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Özellikle banyonun sürekli ıslak olmasını önlemek ve dolayısıyla istenmeyen kazanların önüne geçmek için mutlaka duş teknesi ve duşakabin kullanılmalıdır. Duş teknesi seçerken de bazı kriterleri önemle aramak ve dikkatli bir seçim yapmak oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu gün sizlere duş teknesi alırken dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Duş Teknesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

dus_teknesi

Banyonuz küvet koymak için yeterince büyük değilse, en güzel sistem duş teknesi ve duşa kabin kullanmak olacaktır. Duş teknesi, zemine basıldığında istenmeyen kazaları önlemek açısından iyi bir yöntemdir. Ayrıca, banyolarda kullanılan seramik ve taş yüzeyinde sudan dolayı yosunlar meydana gelir. Duş teknesi ve duşakabin sistemi ile bu yosunlanmaları önler. Dolayısıyla daha hijyenik alanlar elde etmenizi sağlar.

Duş Teknesi Hangi Malzemelerden Yapılır, Hangi Malzemeyi Seçmeli ?

Duş tekneleri farklı maddelerden yapılabilir. Burada hangi malzemeyi seçmeniz gerektiğine karar vermelisiniz.

Akrilik Duş Teknesi

akrilik_dus_teknesi

Akrilik duş tekneleri ekonomik olduğıu kadar sıcak bir görünüm yakalamak için de idealdir. Akrilik duş teknelerindeki deformasyonu önlemek amacıyla en az 5-8 mm kalınlıkta olanını tercih etmeniz yerinde olacaktır. Bu sayede duş teknesinin duvara yapışan kısımından su sızmasını da önlemiş olursunuz.

Çelik Duş Teknesi

celik_dus_teknesi

Oldukça dayanıklı olan çelik duş teknesi, banyonuzda oldukça soğuk bir görünüm meydana gelmesine neden olacaktır. Akrilik olana göre daha pahalıdır.

Seramik Duş Teknesi

seramik_dus_teknesi

Oldukça dayanıklı ve üstelik temizliği de kolay olması artı yönleridir. En büyük dezavantajı ise, ağır olması nedeni ile zeminin güzel bir şekilde desteğe ihtiyaç duymasıdır.

Kompozit Duş Teknesi

kompozit_dus_teknesi

Çok dayanıklıdır ve çok çeşidi vardır.

Duş Teknesinin Ölçüsü nasıl Olmalıdır ?

Duş tekneleri için, 80X80 cm’den 170X90 cm’e kadar farklı oranlarda ölçüler mevcuttur.  Alçak duş tekneleri ve hemzemin modeller banyonuz için oldukça kullanışlı olacaktır. Hemzemin modeller ıslak görünüm hissi vermesi için ideal modellerdir.

Hangi Rengi Tercih Etmem Gerekir ?

renkli_dus_teknesi

Duş tekneleri için en çok tercih edilen renk beyazdır. Hem temizliğinin kolay olması, hemde banyo aksesuarlarına uyum sağlaması en büyük avantajlarıdır.

Duş Teknesi İçin En İdeal Model Hangisidir ?

Kare : Dar alanları değerlendirmek için iyi bir seçimdir.

Köşeli : Köşe alanları değerlendirmek için en iyi modeldir.

Dikdörtgen :Geniş alanlar için idealdir. Rahat banyo yapmak isteyenler için iyi bir tercihtir.

Walk-in : Bu tarz duş teknelerinde soyunup giyinmek için de alan bırakıldığından banyonuzun ıslanmasını da engelleyebilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Duş Teknesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Evde Teraryum Yapımı

Evde Teraryum Yapımı

6 Ekim 2017
122
En İlginç Kot Tasarımları

En İlginç Kot Tasarımları

15 Haziran 2017
55

Sponsor Bağlantılar