En Romantik Avrupa Şehirleri

Gezelim Görelim 2 Temmuz 2015

Romantizm dünyanın en güzel şeyidir belki de . Hem kadınların hem de erkeklerin kendilerini özel hissetmelerin sağlayan küçük sürprizler, hayata ve aşka neşe katar. En güzel anların daha uzun süre hafızalara kazınmasını sağlar. İnsanların romantik olması alışık olunan aşna bir konu. Peki şehirlerin romantik olması fikri nasıl geliyor kulağınıza. Evet şehirlerin de romantik olanları var. Bir Avrupa tatili düşünüyorsanız ve romantizmi de tatilinizin içine katmak istiyorsanız, sizlere Avrupa’nın en romantik şehirlerini tanıtmak isteriz. Buyurun bakalım. en Romantik Avrupa Şehirleri..

Avrupa’nın en Romantik Şehirleri

Avrupa tatiliniz için sizlere kalabalıktan uzak ve bir kaç gün muhteşem bir tatil yapacağınız romantik şehirlerle ilgili önerilerimiz..

Belçika – Brugges

brugges_belcika

Avrpua’da bulabileceğiniz en romatik şehir. Bu küçük şehirde değişik çikolataları tadabilir, eşşiz dantellerinde alabilir ya da kanallarında gezinti yapabilirsiniz. Bu ortaçağ şehri aynı zamanda biraları ile de ünlüdür.

Avusturya – Hallstatt

avusturya_hallstatt

Avusturya’nın Salzkammergut Göller Bölgesi’nde Salzburg ve Graz şehirleri arasında yer alan Hallstatt, muhteşem manzarasıyla Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Sakin gölleri ve oldukça ihtişamları dağları arasında romantik bir tatil yapmamanız için hiç bir sebep yok.
Çek Cumhuriyeti – Cesky Krumlov

cek_cumhuriyeti _cesky_krumlov

Son derece sakin ve küçük bir yer olan Cesky Krumlov muhteşem manzaralı bahçeleri ve kalesi ile mutlaka görülmesi gereken Avrupa kentlerinden bir tanesi.

İtalya – Cinque Terre

italya_cinque_terre

İtalya’nın engebeli sahillerinden oluşan Cinque Terre’de insanlar yüzyıllar boyunca teraslama yaparak tarım yapmışlardır.

Polonya – Wroclaw

wroclaw_polonya

Polonya’nın 4. büyük kenti olan Wroclaw Odra Nehri üzerine kurulmuştur.

Polonya – Gdansk

gdanks_polonya

Polonya’nın bir başka romantik şehri de Baltık Denizi üzerine kurulu Gdansktır. Polonya’nın kuzeyinde bulunan Gdansk muhteşem mimarisi, yaşayan restoran ve barları bir kaç günlük tatiliniz sırasında size unutulmaz anılara yaşabilecek bir şehir.

Almanya – Bavyera

almanya_bavyera

Almanya’nın en yeşil kenti olan Bavyera 2,6 milyon hektar ormanlık alana sahiptir. Kendine has damak tatları, peynirleri ve muhteşem biraları ile kış turizminin gözdesidir.

İsviçre – Saint Moritz

saint_mortiz_isveç

İsviçre’de Engadine Vadisinde kurulmuş olan Romantik bir tatil kasabası olan Saint Moritz, bir kaç gün gözlerden uzak tatil yapmak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır.

Hollanda – Haarlem

haarlem_hollanda

New York’da bulan Harlem’in adı da Hollanda’daki Haarlemden aldığı söylenmektedir. buradan geliyormuş. Spaarne Irmağının kıyısında bulunan bu yerleşik kent bir kaç günlük tatil için muhteşem.

Portekiz – Porto

porto_portekiz

Portekiz’in kuzeyinde Rio Douro nehrinin ağzında bulunan Porto şehri şaraplarıyla ünlüdür.

Fransa – Colmar

colmar_fransa

Colmar sob-n derece iyi korunmuş, çok eski bir şehirdir. Alsas Şarap Yolu boyunca uzanan kasaba, Alsas Şarap Başkenti olarak anılır.

Slovenya – Lake Bled

lakebled_slovenya

Lake Bled’ de en güzeli gece gökyüzündeki muhteşem yıldızların altında kamp yapmaktır. Sabahları taze dağ gölü sularında yüzmek emin olun size çok iyi gelecek. Doğa ile baş başa muhteşem bir tatil olacak.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“En Romantik Avrupa Şehirleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar