EŞCİNSELLİK NEDİR?DİNİMİZİN EŞCİNSELLİĞE BAKIŞAÇISI NASILDIR?

Gezelim Görelim 19 Aralık 2008

Kişinin cinsel ilgi ve isteğinin kendisiyle ayni cinsten kişilere dönük olduğu cinsel yönelimin adıdır. Eşcinsel kelimesi, kendi cinsinden hoşlananlara verilen genel bir addır. Erkek eşcinsellere (aynı zamanda tüm eşcinselleri niteleyen) “gay”, kadın eşcinsellere “lezbiyen” denir. Sadece kendi cinsine yönelenlere “homoseksüel”, hem karşı cinsine, hem kendi cinsine yönelenlere de “biseksüel” denir.
İslam’da eşcinsellik yasaklanmıştır. Kur’an’da Lut Peygamberin kavminin eşcinsellik yaptığı belirtilmiş ve “çirkin bir iş” olarak nitelendirilmiştir. (Araf, 7/80-81) Lut (as), kavmini uzun bir süre bu çirkin işi yapmamaları konusunda uyarmış ama onlar onu dinlememiş, yaptıkları çirkin işlerine devam etmişlerdir. Bunun üzerine Allah Teala da onların üzerlerine taş yağdırmış ve yaşadıkları şehrin altını üstüne geçirmiştir. (Hud, 11/82)Siz erkek olduğunuz için erkek gibi davranmaya gayret gösterin. Erkek erkeğe ilişkiyi Allah Teâlâ yasak etmiş ve bu işi yapan Lut Kavmi hakkında şöyle buyurmuştur:Lût’u da peygamber olarak gönderdik. O soydaşlarına dedi ki: «Sizler daha önce dünyada hiç kimsenin işlemediği bir fuhuş türünü mü işliyorsunuz?Sizler kadınları bırakıp, erkeklere şehvetle yaklaşıyorsunuz. Kuşkusuz siz her türlü ölçüyü çiğneyen, azgın bir toplumsunuz.
Kavminin cevabı: Onları (Lût’u ve taraftarlarını) memleketinizden çıkarın; çünkü onlar fazla temizlenen insanlarmış! demelerinden başka bir şey olmadı.Bunun üzerine Lut’u ve taraftarlarını kurtardık; yalnız karısı, geride kalıp helake uğrayanlardan oldu.Üzerlerine bir azap yağmuru yağdırdık. İşte bak, suçlu kâfirlerin sonu nice oldu!” (A’raf,7/80-84)

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“EŞCİNSELLİK NEDİR?DİNİMİZİN EŞCİNSELLİĞE BAKIŞAÇISI NASILDIR?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni