Eskişehir Masal Şatosu

Gezelim Görelim 4 Haziran 2015

Eskişehir İç Anadolu bölgesinin en güzel şehirlerinden bir tanesi. Gezilecek yerleri de şahane. Eskişehir’e gitmemişseniz mutlaka gitmenizi önereceğim bir yer. Eskişehir’e gidip de mutlaka görmenizi önereceğim bir yer de Masal Şatosu.

Eskişehir Masal Şatosu

eskisehir_masal_satosu

Eskişehir de pek çok turistlik yer var. Bunlardan ir tanesi ve en güzeli de Masal Şatosu. Şehrin en büyük ve turistik parklarından bir tanesi olan Sazova Parkının içinde yer alan Masal Şatosu, şehrin en ünlü simgelerinden biri olmaya da aday bir yer. Sazova Parkındaki bu muhteşeme güzellikteki Masal Şatosu aynı zamanda orijinal mimari örneklerinden bir tanesi. Eskişehir Masal Şatosunda Ülkemizdeki pek çok ünlü yapıtlardan esintiler görmek mümkün.

Masal Şatosu Kuleleri

eskisehir_masal_satosu_kuleleri

Masal şatosu kuleleri, Galata Kulesi (İstanbul),Çan kulesi (Diyarbakır),Kız Kulesi (İstanbul),Adalet Kulesi (İstanbul Topkapı Sarayı),Burgulu Kule (Amasya) ,Ulu Kule (Mardin),Yivli Kule (Antalya) olmak üzere adlandırılmıştır ve gördüğünüz üzere pek çok şehirde bulunan kuleler model alınarak yapılmıştır.

Eskişehir Masal Şatosunun İçi

eskisehir_masal_satosunun_ici

Masal Şatosunun içi genel gezi alanları ve özel tur alanları olmak üzere iki kısma ayrılmıştır. Genel gezi alanları dahilinde, şatonun giriş katı, mağazaları, üst bölümde yer alan Sihirli Elma Kafe ve Seyir Terası ücretsiz olarak gezilebilmektedir. Özel tur alanlarında ise, 4-11 yaş arası çocuklar için Gizemli Yolculuk yapma imkanı vardır. Çocuklar yanlarına 1-2 kişi alarak bu tura katılıp, katıldığı masalın kahramanı olma imkanına sahiptirler.

Özel turlar sadece çocuklar için değil yetişkin ziyaretçiler için de Efsaneler Diyarı adıyla hizmet sunmaktadır. Masal Şatosundaki özel turlar için ücretli bilet almanız gerekmektedir. Eğer tura 20 kişi ve üzeri sayıda kişi katılacak ise önceden rezervasyon yaptırma şartı var.

eskisehir_masal_satosu_sazova_parkiEskişehir Masal Şatosu Giriş Saatleri ve Giriş Ücretleri

Masal Şatosu Giriş Saatleri konusunda bilgi verelim öncelikle. Pazartesi günleri kapalı olduğu için ziyaretçi kabul etmiyor. Onun dışında Hafta için her gün ve hafta sonu  10:00-17:30 arasında ziyarete açık. Bu arada Öğlen 12:00-13:00 saatleri arasında hizmet vermiyor. Masal Şatosu Giriş Ücretleri tam bilet 2.00 TL Öğrenci 1.00 TL

Eskişehir Sazova Parkı Hakkında Bilgiler

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Eskişehir Masal Şatosu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar