Eurovision 2015 i Kim Kazandı

Aktüel/Güncel 25 Mayıs 2015

Uluslararası müzik yarışması Eurovision 2015 yılında Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlendi. Pek çok üleden katılan sanatçılar kendi ülkerlini en iyi şekilde temsil etmek için çalıştı. Eurovision 2015 e Türkiye’den Katılan hiç bir sanatçımız yoktu. Bildiğinizi gibi, geçen yıl da  Eurovision’a katılmamıştık. Azerbeycan’dan katılan Elnur Hüseynov ise yarışmadan istediğini alamadı ve yarışmayı 49 puanla 12. sırada tamamladı.

eurovision_2015_elnur_huseynov_kacinci_oldu

Eurovision 2015 de Elnur Hüseynov

Elnur’u aslında Türk seyirciler çok iyi tanıyorlar.O ses Türkiye yarışmasında birinci olmuştu. Türkiye Eurovision’a katılmadığı için de Elnur’u destekledik ülkece. Hour of the Wolf’ adlı parça ile yarışmaya katılan Elnur maalesef istediğisonucu alamadı ve 49 puanla 12 sırada yer aldı. 2008 yılında  yılında ülkesini Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden Elnur, 8’inci olmuştu.

Eurovision 2015’e Katılan Ülkeler

Ermenistan, Avustralya, Avusturya,Arnavutluk,  Belçika, Estonya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Romanya, Rusya, Sırbistan, İspanya, Azerbaycan, Letonya ve İsrail,İngiltere, Litvanya, Polonya, Slovenya, İsveç, Norveç, Karadağ, Güney Kıbrıs Eurovision 2015’e katıldı.

eurovision_2015_kim_kazandi

Eurovision 2015 i Kim Kazandı ?

  • Eurovision 2015’in şampiyonu Måns Zelmerlöw tarafından seslendirilen Heroes adlı şarkı ile  İsveç oldu. Måns Zelmerlöw 365 puan aldı. Ev sahibi Avusturya ve Almanyanı puan alamadığı 2015 Eurovision yarışmasında İsveç ve Rusya arasında sıkı bir rekabet olduğu gözlendi. Rusya yarışmayı uzun süre önde götürse de, Birinciliği İsveç’e kaptırdı.
  • Almanya ve ev sahibi Avusturya’nın puan alamadığı yarışmaya İsveç ile Rusya arasındaki rekabet damga vurdu. Uzun süre Rusya’nın önde götürdüğü yarışmada son ülkelerden gelen tam puanlarla İsveç temsilcisi Mans Zelmerlow’un seslendirdiği “Hereos” adlı şarkısı 365 puan alarak birinci olmayı başardı. Diğer ülkelerde ilk beşte yer alan sanatçılar ve puanları da şu şekilde;
  • Yarışmada 2. Olan Rusya temsilcisi Polina Gargarina’nın seslendirdiği “A Million Voices” adlı şarkısı 303 puan
  • Yarışmada 3. Olan İtalya temsilcisi II Volo’nun seslendirdiği “Grande Amore” şarkısı 292 puan
  • Yarışmada 4. Olan Belçika temsilcisi Loic Nottet’in söylediği “Rhythm Inside” adlı şarkı 217 puan
  • Yarışmada 5. Olan ve bu yıl ilk kez yarışmaya katılan Avustralya Guy Sebastian’ın seslendirdiği “Tonight Again”

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Eurovision 2015 i Kim Kazandı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar