Evimizin Davetsiz Misafirleri:Karıncalardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı ?

Pratik Bilgiler 31 Temmuz 2015

Karıncalar her ne kadar bereket simgesi görülse bile, davetsiz olarak evlerimize geldiklerinde hepimiz tedirgin oluruz ve karıncalardan kurtulma yolları ararız. Karıncalar ne şekilde ve nasıl evlerime gelip yuvalanıyorlar anlayamıyorsunuz. Ama her yerde karınca kaynıyor. Peki karıncalardan kurtulmak için ne yapmalı ? Öncelikli tercihimiz elbette bu küçük canlıların da yaşama hakkını göz önünde bulundurmak. Bu sebeple de karıncaları öldürmeden evinizden göndermenin çarelerini aramak. Bu gün sizlere bir kaç öneride bulunmak istiyoruz.

karincalardan_kurtulmanin_yolu

Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri

Karıncalar nemli yiyeceklerin açıkta bulunduğu veya yiyecek kırıntılarının bol olduğu erlere geleceği için, bu konuda gerekli önlemlerinizi almanız gerekir. Yiyeceklerinizi ağzı kapaklı kaplarda saklayıp, yerde bulunan yiyecek kırıntılarını düzenli olarak temizlemelisiniz.

karincalardan_kurtulma_yontemleri

Evin zeminlerini ve mutfak tezgahını sirkeli su ile silmeniz de var olan karıncaların gitmesinde ve yenilerinin gelmesini önlemekte oldukça etkili olacaktır.

karincalardan_kurtulma_yollari

Mutfak lavabosunda bulaşıklı kap bırakmamamız ve mutfak lavabosunu da düzenli olarak silip yiyecek kırıntılarından arındırmanız, karıncalara karşı oldukça etkili bir önlem olacaktır.

karincalardan_kurtulmak_icin

Eğer evde evcil hayvan besliyorsanız, mama kabını yerden yüksek bir yerde bulundurmanız da fayda sağlayacaktır. Boş kalan mama kabını karıncaların gelmesini önlemek için su ile doldurabilirsiniz.

karincalardan_kurtulmak_icin_ne_yapmali

Bütün bu önlemleri almaya fırsat kalmadı ve evinizi özellikle de mutfağınızı karıncalar sardı diyelim. Burada ilk yapmanız gereken şeyi kapı altlarını havlu veya tahta parçaları ile tıkamak olacaktır. Daha fazla alana yayılmalarını engellemek için. Cam önlerindeki boşlukları da silikonla doldurabilirsiniz. Bu işlem karıncaların dışarıdan içeriye girişini önleyecektir.

karincalardan_kurtulmanin_yollari

Karıncaların evden uzaklaşmasını sağlamak için kapı girişlerine ve karıncaların bulunduğu yerlere, tuz,tarçın,nane yağı,sirke, tebeşir tozu, karabiber veya bebek pudrası dökebilirsiniz. Bu tür malzemelerin kokuları karıncaları rahatsız eder. Hatta bir arkadaşım bana bildiğimiz çamaşır makinelerinde kullanılan toz deterjanın da çok işe yaradığını söylemişti. Denemekte fayda var.

Burada en önemli konu ise karıncaların yuvasını bulmakta. Eğer karıncaların yuvasını bulup, evinize geliş yolunu kapatırsanız çok kısa sürede karıncalardan kurtulabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evimizin Davetsiz Misafirleri:Karıncalardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar