Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Genç gösteren makyaj hileleri konusunda çok soru almaktayız. Siz sevgili okurlarımız yapmış olduğumuz araştırmanın sonucunda, genç gösteren makyaj modelleri hakkında bir kaç püf noktası derledik ve makalemizin ilerleyen bölümlerinde bu püf noktalarını sizlerle paylaşacağız. Makyaj yapmak ustalık isteyen bir sanattır. Bu sebeple de doğru şekilde yapılası sizi daha genç ve daha güzel gösterir. Farkında olmadan yapılan makyaj hataları sizin olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olabilir. bu gün bu makalemizde sizlere genç gösteren makyaj hileleri konusunda bilgiler vereceğiz.Öncelikli bilmeniz gereken konu, sürekli makyaj yapmanın cildi yaşlandıracağıdır. Tabiki bu sözümüzle size makyaj yapmayın demiyoruz. ama bir kaç basit makyaj hilesi ile bir kaç yaş daha genç görünebilirsiniz. Genç Gösteren Makyaj,Genç Gösteren Makyaj Teknikleri,Genç Gösteren Makyaj Modelleri,Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır, Yüzü Genç Gösteren Makyaj ve bunun gibi sorular hakkında tüm cevapları makalemizde bulabilirsiniz.

genc_gosteren_makyaj_teknikleri

Cilt Lekelerinizi Kapatın ;

Hormon değişimleri, korumasız bir şekilde güneşe maruz kalma, ciltte melanin kalıplarının birikmesi, hiper pigmantasyon gibi etkenler nedeni ile cildinizde lekeler meydana gelebilir. Bunun için yapmanız gerekenler ; öncelikle makyaj uygulamasına anti-aging etkili bir bazla başlayın. Baz ürünler, cildinizin fondöten nemini emip bitirmesine bariyer oluşturur. Bu da genç ve canlı bir görünüm sağlar. İkinci adımınız kapatıcı olmalı. Kapatıcıyı tüm yüzünüze değil doğrudan kusurların olduğunu düşündüğünüz bölgeye uygulayın. Ardından parmağınızla hafif vuruşlarla iyice yayın. Sonra da fondöteninizi sürün. Yoğun, pudra bazlı fondötenlerden uzak durun. Çünkü bu tip ürünler çizgilerinize yerleşir ve cildinizi kuru ve yaşlı gösterir.

Gözaltı Kusurlarını Kapatın

Eğer yeterince uyku uyumanıza rağmen göz altında koyu renk halkalar ve şiş gözlerden şikayet ediyorsanız, bunu yenmek için göz çevrenize göz jelleri uygulayın. Bu tür jeller tüm gün boyunca sizi rahatlatır. Göz çevresini soğuk tutmak ekstra yumuşaklık ve rahatlık sağlar. Yüzük parmağınızla gözünüzün iç çukuruna doğru iterek iki dakika masaj yapmak toplanan suyun dağılması için faydalı olacaktır. Fondöten uyguladıktan sonra, bir aydınlatıcı uygulamalısınız.

genc_gosteren_makyaj_modelleri

Cildinizin Gergin Olmasını Sağlayın

Makyaja rağmen, yüzünüzün yorgun görünmesini önlemek için, cildinizi gergin gösteren hileler kullanın. Bunun için farınızı mutlaka yukarı doğru sürün. Dışa doğru ve göz kenarına doğru sürmekten çok daha etkilidir. Kirpiklerden kaş kemiğine kadar cilt tonunuzda bir baz kullanın. Sonra hem alt hem üst kirpik çizginize herhangi bir renk uygulayın. Daha cesur bir görünüm istiyorsanız gözkapağı ortasında rengi artırın. Bu uygulama gözlerinizin daha iri ve aydınlık görünmesini sağlar. Gözlerinizin daha açık görünmesi için kirpiklerinizi kıvırın ve orta bölgesine maskara uygulayın. Ve asla kaşlarınızı unutmayın. Bir kaş kalemiyle onlara şekil ve renk verin.

Dudaklarınızın Dolgun Görünmesini Sağlayın

İlerleyen yaş ile birlikte daha az kolojen üretimi olduğu için dudaklar dolgunluğunu kaybeder. Küçük kırışıklıkları ve çizgileri dolduran ve dolgunluk veren bir ürünle gizleyin. Balm ya da şeffaf parlatıcı kullanmak isterseniz dudaklarınızla aynı tonda olmasına dikkat edin. Eğer renk tercih ediyorsanız; bu uygulama sonrasında dudak kaleminizle rujunuzu eşleştirin. Ve son olarak bir miktar parlatıcıyı alt dudağa ve üst dudaktaki orta bölüme az miktarda dokundurun.

dudaklari_dolgun_gosteren_makyaj_modelleri

Gıdınızı Gizleyin ;

Çene kemiği etrafınızdaki kontura yoğunlaşın. Çene bölgesindeki diyagonalde renk kullanın. Kulak arkasından başlayın ve çene altına kadar inin. Tıpkı bir maske gibi… Renk uygulamadan önce fondöten sürmeniz pürüzsüz bir görünüm verecektir. Işıltılı ya da aydınlatıcı ürünlerden uzak durun. Çünkü bu gizlemek istediğiniz alanı daha da belirgin ve dikkat çekici hale getirir. Eğer yanaklarınızda sarkıklık ve çukurlaşma varsa elmacık kemiği altına kontur uygulamayın. Allığı tüm elmacık kemiği boyunca ve yukarıya doğru uygulayın.Genç Gösteren Makyaj,Genç Gösteren Makyaj Teknikleri,Genç Gösteren Makyaj Modelleri,Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır, Yüzü Genç Gösteren Makyaj 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Genç Gösteren Makyaj Hileleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar