GENÇ TUTAN BESİNLER

Sağlık 13 Ağustos 2012

Genç Tutan Yiyecekler
Gençlik İksiri Besinler,Sağlıklı Besinler,Sağlıklı Yiyecekler,Genç Tutan Besinler,Genç Tutan Yiyecekler,Patlamış Mısırın Faydaları,Patlamış Mısırın Faydaları Nelerdir

Beslenme konusu, gerçek anlamda önemlki bir konu. Beslenmek derken, tabiki sadece karın doyurmaktan bahsetmiyoruz. Sağlıklı ve faydalı besinlerden, vücudumuz için gerekli olanları almayı kastediyoruz. İyi beslenme, sağlıklı ve uzun bir hayatında garantisi. Sadece sağlık ve uzun yaşamak için değil, aynı zamanda genç görünmenin de anahtarı.

Gençleştiren YiyeceklerPeki gençlik iksiri besinler nelerdir.. Genç Tutan Yiyeceler/Gençleştiren Besinler hangileridir biliyor musunuz ?
İçerdikleri antioksidanlardan dolayı, yaşlanmayı önleyen bu yiyecekler, insanı kansere ve kalp hastalıklarına karşı da koruyor. Buyrun Genç Tutan  Besinler listesine hep birlikte göz atalım.
* Patlamış mısır:  Patlamış Mısırın Faydaları Nelerdir Biliyor musunuz ? Evlerimizde ve sinema salonlarında eğlencelik olarak yediğimiz patlamış mısırın aslında çok iyi bir kanser savaşçısı olduğunu biliyormuydunuz ? Evde yağsız ve tuzsuz olarak patlatacağınız mısır çok iyi bir antioksidan deposu. İçerisinde bol miktarda polifenol mevcut.
* Bal, Pekmez ve Esmer Şeker : Rafine şeker yerine, doğal tatlandırıcılar olarak biline, bal, pekmez ve esmer şeker tüketmek, başta kanser olmak üzere, pek çok hastalığın ekerte edilmesine yardımcı olur. Üstelik, doğal tatlandırıcılar, yüksek oranta antioksidan içerir.
* Yumurta: İçinde bulunan lutein maddesi, yaşa bağlı göz bozukluğundan korur. Üstelik yumurtada bulunan lutein maddesi, diğer besinlerde bulunan luteine göre, çok daha hızlı ve iyi emilir.
* Fasulye: Fasulye türlerinin tamamında fitokimyasal adı verilen bitki özleri bulunur. Fitokimyasalların vücuda zarar veren serbest radikalleri yok etmekte oldukça etkili ve faydalı olduğu tespit edilmiştir.
* Yoğurt: Doğal mucize olarak adlandırılan yoğurdun günde 1 kase tüketilmesi, vücuda alınan diğer antioksidanların görevini, çok daha iyi yapmasını sağlıyor. Kalp krizi, kanser hastalıkları, kronik hastalıklara yakalanma riskini en minimum seviyeye indiriyor.
* Tam tahıllı makarna: Normal makarnaya oranla 3 kat daha fazla antioksidan içeren tam tahıllı makarna kolesterolü düşürerek, kalp krizi riskini azaltıyor.
* Kanola yağı: Alfa tokorel isminde bir antioksidan maddeden bol miktarda içeren kanola yağı, kötü kolesterolü düşürüyor. Bu da kalp damar sağlığını korumak açısından oldukça önemli bir konu.
Organik süt: Katkısız doğal sütün içerisinde lutein, beta karoten ve E vitamini bulunmaktadır. Üstelik bu oranlar normal sütte bulunan miktarlardan %40 daha fazla.
Gençleştiren Yiyecekler,Gençlik İksiri Besinler,Sağlıklı Besinler,Sağlıklı Yiyecekler,Genç Tutan Besinler,Genç Tutan Yiyecekler,Patlamış Mısırın Faydaları,Patlamış Mısırın Faydaları Nelerdir

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“GENÇ TUTAN BESİNLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar