GERGİN BİR CİLT İÇİN VE RENKSİZ MAT YÜZLER İÇİN EVDE YAPILACAKLAR

Cilt Bakımı ve Güzellik 7 Ağustos 2011

YÜZÜ GERMEK İÇİN

Gevşeyen ve kırışmaya yüz tutan cildi germek için basit bir ilaç yapılarak başarılı sonuç alınabilir. Bu ilacı evde de yapmak mümkündür.

Bunun için

25 gram kuru gül yaprağı beyaz şarap sirkesine katılır. Bu karışım bir şişe içinde on gün bekletilir. Sonra ince bir tülbentten geçirilir. Elde edilen temiz sıvıya gülsuyu katılır. Karıştırılacak gülsuyunun miktarı 250 gram civarında olmalıdır. Büyük bir şişe içine konulacak bu karışım iyice çalkalanır ve ağzı kapatılarak saklanır.

Her sabah bu karışımdan avuca dökülerek yüze sürmek ve el ayası ile yüzü 0vmak, pörsümeye ve kırışmaya yüz tutan cildin birden bire canlanmasına yol açmak demektir.

RENKSİZ VE MAT YÜZLER İÇİN

Renksiz ve mat yüzlerin canlı ve berrak bir hale getirilmesi için kullanılan ilacın evde yapılması da mümkündür. Ancak bu ilaç için gerekli malzeme bir eczaneden temin edilecektir. Bunun için:
15 gram teinture de benjoine
25 gram alcoolad de lavand
10 gram teinture de tolu
birbirine karıştırılır ve içine 80 derecelik limon kolonyasından bir miktar katılır. Elde edilen karışım büyük bir şişeye konularak üzerine bir kilo saf üzüm sirkesi dökülür, Şişe kapatılarak ve her gün çalkalanmak suretiyle onbeş gün bekletilir.

Bu karışım kolonya sürer gibi her gün ele ve yüze sürülmelidir. Mat ciltlerin giderek parlaklaştığı ve yüze renk geldiği görülecek, hatta yüz bir güzellik kazanacaktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“GERGİN BİR CİLT İÇİN VE RENKSİZ MAT YÜZLER İÇİN EVDE YAPILACAKLAR” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

videohive videohive download videohive download free after effects download ae download free motionpile download after effects projects