Gıdınızın Sarkmaması İçin Yapmanız Gerekenler

İlerleyen yaşla birlikte, cilt elastikiyetini kaybeder ve gıdı bölgesinde sarkmalar meydana gelir. Yıllar geçtik yer çekimine karşı koyamayan gıdı sarkmaya başlar ve estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye neden olur. Gıdı sarkmasını önlemek için bazı basit egzersizlerle birlikte, daha sağlıklı besinler tüketmeniz gerekir.

C Vitaminini eksik etmeyin!

c_vitamini

C Vitamini cildin kolojen dokusunu koruyan çok önemli vitamin grubudur. C vitamini yönünden zengin beslenmek hatta mümkünse C vitamini serumunu direkt olarak cildinize sürebilirsiniz. Eğer serum sizi maddi açıdan zorlayacaksa Gıdı Eritme Maskesini deneyebilirsiniz.

Güneş ışığının yıpratıcı etkisinden korunun!

gunes_kremi_kullanmak

Güneş ışığı her ne kadar çok faydalı olsa da cilt için zararları vardır. Ama bu zararları göz önüne alıp da kesinlikle güneş ışığına çıkmaktan kaçınmayın. Bunun yerine cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için en az 30 faktörlü güneş koruyucu kremler kullanın.

Egzersizi elden bırakmayın.

egzersiz

Egzersiz yapmak, hem beden sağlığınız, hem de cilt sağlığınızı korumak için çok gerekli ve önemlidir. Yaptığınız egzersizler cildinizin de sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede gıdı probleminiz olmaz. Haftada en az 2 defa egzersiz yaparak cildinizin elastikiyetini artırın. Ciltte kan dolaşımı ve oksijen çoğaldığında, cildiniz de olaylıkla sarkmayacaktır.

Asıl sır işte burada; Kolojen desteği.

kolojen

Dışarıdan kolojen desteği, cildinizin sarkmasını önler. Eczanelerden ve kozmetik mağazalarından temin edebileceğiniz kolojen desteği sağlayan kapsüller ya da kremler bu konuda çok işinize yarayacaktır. Kolejen cildinizi yeniler, sıklaştırır, bağ dokuları kuvvetlendirir.

Yağ asitleri gıdınızın dostudur :)

yag_asitleri

Omega 3 Omega 6 ve Omega 9 gibi ya asitleri cildin en büyük dostudur. Bu faydalı yağ asitleri bol miktarda kolojen içerir. Somon balığı, sardalya, avokado, ıspanak, keten tohumu, kabak çekirdeği, gibi doğal besinler Omega 3 Omega 6 ve Omega 9 yağ asitlerini içerir. Bu faydalı yağ asitlerini her gün tüketmenizde fayda var.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Gıdınızın Sarkmaması İçin Yapmanız Gerekenler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar