Gitar Çalan Kişilerin İlk Öğrendiği ve Sürekli Çaldığı 7 Şarkı

Gençler arasında çok tutulan müzik aletlerinden bir tanesi olan gitar, pek çok güzel nağme ile kulağımızın pasını siliyor. Küçük büyük demeden pek çok insan gitar çalıyor ve hatta, pek çok üniversite öğrencisi gitar çalmak sayesinde kendi harçlıklarını çıkarıyor. Gitar çalmayı öğrenmek ve daha da önemlisi müzikle uğraşmak dünyanın en güzel işlerinden bir tanesi bana göre. Eminim sizin çevrenizde de gitar çalan ya da gitar çalmaya heves eden insanlar vardır. Ve hatta bu kişi siz de olabilirsiniz. Eğer gitar çalan kişi sizseniz, gitar çalmaya başladığınızda en çok çaldığınız şarkıları bir hatırlayın. Çok bilinen ve çok tutulan 6-7 şarkıyı hiç bıkıp usanmadan çaldığınızı hatırlayın. Bu gün sizlerle gitar çalan her kişinin bitmek tükenmek bilmeyen bir azimle çaldığı 7 farklı şarkıyı aktaracağım. Üstelik bu şarkıları dinleyebilmeniz için de kliplerini ekledim. Keyifli zamanlar dilerim. :)

Haluk Levent – Yollarda Bulurum Seni

Haluk Leven’in pek çok şarkısı gitar çalanların repertuvarında bulunur. Bunlardan bir tanesi Yollarda bulurum Seni.. Özellikle Anadolu Rock severlerin tercihi..

Nilüfer – Caddelerde Rüzgar

Nilüferin muhteşem sesinden dinlediğimiz romantik şarkıların şahı caddelerde rüzgar, gitaristlerinde repertuvarında bulunan önemli şarkılarından bir tanesi. Özellikle de kızarkadaşını etkilemek isteyen erkek arkadaşlar için ayrı bir önem taşıyor olsa gerek.

Haluk Levent – Anlasana

Oldukça melankolik olan Anlasana dinleyen herkese bir ahhhh  çektiren ve melankolik ortamların olmazsa olmazı..

Haluk Levent – Ankara

Bir başka Haluk Levent şarkısı Ankara. Özellikle de sevgilisinden yeni ayrılmış ve üzerindeki duygusallığı atamamış erkekler için hep bir ağızdan söylenebilecek nitelikte.

Metallica – Nothing Else Matters

Özellikle yabancı şarkı istenildiğinde, yardıma koşan ve  garip bir şekilde metal müzikten hoşlanmayan insanların bile keyifle dinlediği şarkılardan bir tanesi. Bu şarkı biraz daha klasik gitarı sonradan elektro gitara çevirecek olan, sürekli siyah giyinen ve tatillerde küpe takan okulun cool erkeğinin repertuvarında olan şarkısı.

Haluk Levent – Ela Gözlüm

Ela Gözlü benli dilber… diye başlayıp, dinleyeni derinlere doğru götüren muhteşem bir Haluk Levent Şarkısı daha.. Şarkı çalmaya başladığı anda, eminim yanınızda yörenizde bulunan herkes, ufaktan bu şarkıyı mırıldanmaya başlayacak.

Haluk Levent – Akdeniz Akşamları

Son şarkımız da en güzel şarkılardan bir tanesi. Hep bir ağızdan bağıra çağıra söylenebilecek ve muhteşem anlar yaşamanızı sağlayacak olan Akdeniz Akşamları..

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Gitar Çalan Kişilerin İlk Öğrendiği ve Sürekli Çaldığı 7 Şarkı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar