Google Fotograftan Yemeğin Kalorisini Hesaplayacak

Bilim ve Teknoloji 6 Temmuz 2015

Gün geçmiyor ki teknoloji alanında yeni bir adım atılmasın. Üstelik bu adımlar bazen o kadar şaşırtıcı olabiliyor ki şaka gibi geliyor insana.  Bu günkü makalemizde de sizlere şaka gibi gelecek bir teknolojik buluştan bahsedeceğiz. Sürekli diyet yapan veya yediği yiyeceklerin kalorisini merak eden kişiler için son derece faydalı bit uygulama.. Google tarafından geliştirilen faydalı uygulama yediğiniz yemeğin fotoğrafından kalori hesabı yapabilecek. Evet yanlış okumadınız. Yiyeceğiniz yemeğin fotoğrafını çektiğinizde Google size kaç kalori olduğunu söyleyecek.

IM2 Calories

IM2_Calories

Im2 Calories piksel analiziyle, yenilecek olan yemeğin kaç kalori içerdiğini anında öğrenebileceksiniz. Eskiler yenilen çileni anlatmanın görgüsüzlük olduğuna inanırlar ve kesinlikle bu konudan bahsetmezlerdi Fakat günümüzde anlatmayı bırakın her detayına kadar, facebook ve instagramda yani sosyal medyada görüntüler paylaşılıp üzerine yorumlar yapılıyor.  Fakat google’nin yeni uygulaması IM2 Calories, bu tür paylaşım yapanların tadını kaçıracak türden. Düşünsenize sosyal medyada paylaştığınız bir yemek fotoğrafının altına kalori hesapları ile ilgili yorumlar gelecek. Ne kadar sinir bozucu bir durum.

IM2 Calories  Nasıl Çalışır ?

_google_IM2_Calories

Im2 Calories yiyeceklerin kalori miktarı bilgisini, piksel analiziyle birleştirerek belli bir sonuca varıyor. Fakat uygulamanın ilk başlangıçta çok da mükemmel çalışması ve doru sonuçlar vermesi beklenmiyor. IM2 Calories, Uygulamanın özellikle ilk başta mükemmel sonuçlar vermesi beklenmiyor. IM2 Calories geliştirilen yapay zekası sayesinde kullanıcı sayısı arttıkça, zaman içerisinde çok daha doğru kalori tahminleri yapabilecek.

 IM2 Calories Uygulaması Ne Zaman Kullanılmaya Başlanacak ?

google_IM2_Calories_uygulamasi

IM2 Calories şu sıralarda uygulama aşamasında. Ama tamamlanıp da kullanıma sunulduğu zaman Facebook ve İnstagramda bol kremalı ve bol kalorili yiyecek paylaşanları bu alışkanlıklarından vazgeçirecek gibi görünüyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Google Fotograftan Yemeğin Kalorisini Hesaplayacak” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar