Gözleri İri Gösteren Makyaj

Göz makyajı hanımların makyajda olmazsa olmazı. Çünkü güzel bir göz makyajı hem ifadeyi hem de yüzü değiştiren en önemli unsur. Gerektiği gibi yapılmış bir göz makyajı ile derin ve anlamlı bakışlara sahip olmak mümkün. Hele bir de iri gözlere sahipseniz o zaman gerçek anlamda makyaj mucizesi yaşanır. Ama tüm hanımlar göz iriliği konusunda aynı şansa sahip değil. Göz yapıları farklı farklı olduğundan dolayı, bazı hanımlar, özellikle de gözleri küçük olanlar istediği gibi göz makyajı yapamıyor ya da yaptığı makyaj ile istediği etkiyi elde edemiyor. Ama üzülmeyin sevgili hanımlar. Küçük gözleri iri gösteren makyaj hileleri ile istediğiniz etkiyi elde edebilmeniz mümkün. Evet bir kaç farklı göz makyajı tekniği ile gözleri daha iri göstermek mümkün. Bloğumuzun cilt bakımı ve güzellik bölümünde gözleri iri gösteren makyaj teknikleri/önerileri/nasıl yapılır konusunda sizlere bir kaç püf noktası önereceğiz. Eğer önerilerimizi doğru bir şekilde uygularsanız, bakışlarınıza güzellik katmamanız için hiç bir neden yok.  Makalemizin geri kalan bölümünde gözleri iri gösteren makyaj önerileri/gözleri iri gösteren makyaj nası yapılır konuları sıra ile verilecektir.

Gözleri İri Gösteren Makyaj Önerileri/Nasıl Yapılır ?

  • Gözleri iri gösteren makyaj nasıl yapılır konusundaki ilk önerimiz beyaz kalem kullanmanız olacak. Alt kirpiklerin iç kısmına beyaz kalem, dış kısmına ise siyah kalem kullanmanızı önereceğiz. Çünkü beyaz kalem gözlerinizde çok büyük fark yaratacak ve gözlerin daha iri görünmesini sağlayacak.gozleri_iri_gosteren_makyaj
  • Kullanacağınız göz farını iki farklı renk olarak belirleyin ve bu iki rengi göz kapaklarınızda karıştırın. Çok renkli görüntü sayesinde ışık daha fazla yansıyacak ve gözleriniz daha ışıltılı görünecek. Bu şekilde gözlerinizi daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz.
  • Gözleri iri gösteren makyaj önerileri konusunda en önemli unsur, kirpik kıvırma makinesi. Kirpik kıvırma makinesini kirpik dipleri hizasına getirip 3 defa kirpikleri kıvırın. Ardından kirpik uçlarını da kıvırma işlemini uygulayın. Bu sayede göz aralığı daha fazla görüneceğinden gözleriniz de iri bir görünüme kavuşacaktır.
  • Gözleri iri göstermek için en önemli unsur kaşlardır. Düzgün ve yüz tipinize göre şekillendirilmiş kaşlar gözlerinizi olduğundan daha iri gösterecek ve gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.
  • Gözleri iri göstermek için diğer önemli unsur da far kullanmaktır. Kullandığınız farı, kaş kemiklerine doğru hafifçe yayın. Bu sayede gözleriniz daha iri görünecektir.
  • Gözleri iri göstermek için kullanacağınız bazı far renkleri de oldukça işinize yarayacaktır. Mesela, yeşil gözlü iseniz, mor rengin tonlarını ve kum rengini tercih edebilirsiniz. Gözleriniz mavi ise, füme ve kahverengi tonları gözleri iri göstermek için mükemmel tercihler olacaktır. Kahverengi gözlüler için ise en ideal renkler, pembe ve altın renginin tonlarıdır.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Gözleri İri Gösteren Makyaj” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni