Grip Olunca Ne Yapmak Gerekir ?

Sağlık 7 Kasım 2013

Grip Olunca Ne Yapmak Gerekir ? sorusunun cevabını vereceğimiz bu günkü makalemizde  Grip Olunca Yapılması Gerekenler,Grip Olunca Yapılacaklar,Grip Olunca Ne yapmalı,Grip Olunca Ne Yemeli,Nezle Olunca Ne Yapılmalı, Nezle Olunca Yapılması Gerekenler konuları ile ilgili sizlerle faydalı paylaşımlarda bulunacağız. Üst solunum yolu enfeksiyonlarından sıklıkla rastlanılan grip ve nezle, her mevsim kapımızı çalabilir. Bunun için ne kadar dikkatli olursak olalım, yine de grip ve nezle olmaktan kurtulmak zor. Siz kendinizi korusanız bile, yaşadığınız ev,çalıştığınız ortam, okuduğunuz okul, bindiğiniz otobüs, hatta yürüdüğünüz yolda bile mevcut olan damlacık enfeksiyonu, size bir şekilde bulaşabilir. Sizden önce bulunduğunuz ortamda hapşıran bir kişinin enfeksiyonu sizede rahatlıkla bulaşabilir. Her ne kadar enfeksiyon ortamından uzak durun denilse de pratikte bu pek mümkün değildir. Ama grip olduğunuzda alacağınız bazı tedbirler sayesinde bu dönemi en az sıkıntı ile atlatmanız mümkün olacaktır. Bu gün sizlere, grip olunca yapılması gerekenler konusunda bilgiler vereceğiz.

Grip Olunca Yapılması Gerekenler
Grip Olunca Yapılması Gerekenler

Grip Olunca Yapılması Gerekenler,Grip Olunca Yapılacaklar,Grip Olunca Ne yapmalı,Grip Olunca Ne Yemeli,Nezle Olunca Ne Yapılmalı,Nezle Olunca Yapılması Gerekenler

  • Öncelikle bol C vitamini alınmalıdır. C vitamini, antioksidan özelliğinin olması sebebi ile vücut direncini yükseltir.C Vitamini içeren meyve ve sebzeler tüketilmelidir.
  • Gün içerisinde bol miktarda su içilmelidir.
  • Burun akıntısı ve burun tıkanıklığı için mentollü buğular kullanılabilir. Ayrıca buruna tuzlu su çekilmesi, burun tıkanıklığının açılmasında yardımcı olacaktır.Fakat burada önemli bir hatırlatmayı da yapmadan geçmeyelim. Eğer burnunuz çok tıklaı ise, tuzlu su işlemi için çok da zorlama yapılamamlıdır. Bu size yarardan çok zarar getirecektir.
  • Ellerin sürekli olarak  bol su ve sabun ile yıkanması gerekmektedir.
  •  Yüksek ateş üşümeye sebep olacaktır. Üşümeye aldanıp kalın giyinilmemelidir. Kalın giyinmek ve sıcak ortamda bulunmak ateşi dahada yükseltecek ve vücut direncini düşürecektir.
  • Gripte istirahat çok önemlidir. İstirahat edilip vücut dinlendirilmelidir. Düşen vücut direncin birde yoğun çalışma ile zorlanmamalıdır.
  • Ev yapımı sıcak çorba, grip olduğunuzda size çok fayda sağlayacaktır. Bol limonlu tavuk çorbası, bol sarımsaklı tarhana çorbası içebilirsiniz.
  • Ilık su ile duş almak vücudunuzu rahatlatacaktır. Fakat duş aldıktan sonra, sıkı giyinmeli ve soğuk ortamlarda durulmamalıdır. Eğer mümkünse, duş aldıktan sonra yatak istirahati size çok iyi gelecektir.
  • Hastalığı diğer sağlıklı kişilere bulaştırmamak için, kendinize ayrılmış odada istirahat etmeniz yerinde olacaktır.
  • Evinizi ve odanızı havalandırmak da hastalık dönemi boyunca sizin için çok iyi olacaktır.Grip Olunca Yapılması Gerekenler,Grip Olunca Yapılacaklar,Grip Olunca Ne yapmalı,Grip Olunca Ne Yemeli,Nezle Olunca Ne Yapılmalı,Nezle Olunca Yapılması Gerekenler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Grip Olunca Ne Yapmak Gerekir ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar