Gül Suyunun Bilmediğiniz Kullanım Alanları

Cilt Bakımı ve Güzellik 12 Haziran 2017

Gül suyu son dönemlerin mucizelerinden bir tanesi. Özellikle de saç bakımı ve cilt bakımı konusunda gerçek anlamda muhteşem sonuçlar veriyor. Bu gün sizlere gül suyunun saç bakımı ve cilt bakımı dışında da çok fazla kullanım alanı olduğundan bahsetmek istiyorum. Gül suyu ve gül yağı oldukça iyi antiseptik olduğundan iltihapların iyileşmesini sağlar.

gul_suyu_cilde_faydalari

  • Gül suyunun içine bir miktar gül yağı ekleyerek elde ettiğiniz karşımla iltihapların ve ince çizgilerin yok edilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Gül suyunu cilt için tonik olarak kullanabilirsiniz. Son derece iyi bir cilt temizleyicidir.
  • Pamuğu bir miktar gül suyu ile ıslatıp göz altlarında bekletirseniz hem göz altında bulunan koyu halkaları azaltabilir, hem de göz çevresini rahatlatabilirsiniz.
  • Güneş yanıklarının giderilmesi için 2 kaçık domates uyu ve 2 kaşık gül suyunu karıştırıp yanık olan bölgeye sürebilirsiniz.
  • Gül suyunun içine bir miktar jojoba yağı karıştırıp saçlarınıza sürerseniz saçlarınızın canlandığını görebilirsiniz. Karışımı saçınıza sürdükten sonra 30 dakika bekleyip yıkamanız yeterli olacaktır. Haftada 1-2 defa uygulanabilir.
  • Gül suyu duş sırasında şampuan görevi görebilir. Ya da duş sonrasında saç toniği olarak gül suyunu kullanıp saçlarınızın yumuşamasını sağlayabilirsiniz.
  • Bir nemlendirici karışım elde etmek için ise, badem yağı ve gül suyu karıştırılır. Bu oldukça nemlendirici bir karışım ortaya çıkaracaktır.

Evde Gül Suyu Yapımı

gul_suyu_yapimi

Gül Suyunun Evde İmal Edilmesi Gül suyunun evde imal edilmesi oldukça kolaydır. 5-6 gül bir litre su ile bir tencerede kaynatılır. Kaynadıktan sonra soğuması için bırakılır. Soğuduktan sonra, karışımdaki gül yaprakları süzülür ve gül suyu şişelenir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Gül Suyunun Bilmediğiniz Kullanım Alanları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar