Gülnur İsminin Anlamı ve Analizi

Ülkemizde kız çocuklarına tercih edilen Gülnur ismi, kullanım sıklığı açısından 705. sırada yer alır. Türkiye’de 150.000’in üzerinde Gülnur ismi olduğu tahmin edilmektedir. Her 4.200 kız çocuğundan bir tanesinin ismi Gülnur’dur. Gülnur ismine sahip olanlar, sosyal hayatı çok sevmelerine rağmen, pek de ılımlı, affedici ve özverili kişiler değillerdir. Dışa dönük yaşamayı, eğlenmeyi ve hayatı çok severler. Yaratıcı özellikleri gayet iyidir. Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Monoton yaşamaktan ve rutinlikten hiç hoşlanmazlar. Karakterlerinin en belirgin özelliği planlı olmalarıdır. Oldukça düzenli ve titiz insanlardır. Hayatının her alanında planlı hareket ederler. Hedeflerini belirleyip, planın yapıp, ağır adımlarla hedefe ulaşırlar. Belirsizlikten hiç hoşlanmazlar. İş hayatında da, özel hayatlarında da yaptıkları plana sadık kalırlar. Bazı durumlarda fazla plancı olmaları can sıkıcı olabilir. Sürprizlerden hiç hoşlanmazlar. Hayatlarında karışıklık gibi bir duruma yer yoktur. İleriyi görebilmek isterler. Karşı cinsle olan ilişkilerinde de plancılık özellikleri öne çıkar. Öncelikle nasıl biriyle birlikte olmak istediklerine karar verirler. O kişiyi bulduklarında da onu elde etmenin yollarını ararlar. Çoğunlukla da amaçlarına ulaşırlar.

gulnur_ismi_caizmiGülnur İsminin Anlamı

  • Etrafını aydınlatan, etrafına ışık saçan gül
  • Gül gibi parlak ve aydınlık olan kişi

Gülnur İsminin Analizi

G : Gaddar, ılımlı, affedici ve özverili olmayan .

Ü : Üzüntülü, sakin ve ağır ağır ilerleyen.

L : Limoni, yetenekli, sanatsal yönü gelişmiş.
N : Naif, sağduyulu, sezgileri kuvvetli.
U : Ufku geniş, sakin
R : Rakipsiz, kararsız

Gülnur İsmi Kuranda Geçer mi ?

Arapça ve Farsça Kökenli olan Gülnur İsmi Kuran-ı Kerimde geçen bir isim değildir.

Gülnur İsmi Caiz mi ?

Gülnur ismi dinen caiz olmayan isimler arasında değildir. Çocuğunuza Gülnur ismini koymakta sakınca yoktur. Önemli olan çocuğunuza vermiş olduğunuz ismin, güzel anlam içermesidir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Gülnur İsminin Anlamı ve Analizi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar

instagram takipçi hilesiinstagram beğeni