GÜZELLİĞİN ÜÇ BÜYÜK DOSTU: PAPATYA,GÜL VE NANE

Cilt Bakımı ve Güzellik 2 Ağustos 2008

Güzelliğin Üç Büyük Dostu Papatya,Gül ve Nane

Papatyanın Cilde Faydaları,Gülün Cilde Faydaları, Nanenin Cilde Faydaları
Güzelliği sağlamak için kullanılan bir takım krem,kozmetik ürünleri ve benzeri şeylerin cilt yüzeyine yan etkileri olduğu bilinmektedir.oysa bu tip ürünler üretilmeye başlamada öncede kadınlar güzelliklerine önem verirlierdi ve bunuda tabiatın koynundan aldığı şu üç çiçekle yaparlardı. günümüzdede bu üç çiçek halen hanımların güzelliklerinde kullandıkları vazgeçilmez bitkilerdir.
PAPATYA:
kaynatılmış papatya buharı deri için çok yararlıdır.her cins deriye faydalı olmakla birlikte kuru ve hassas ciltler için kullanılması gereken bir ilaç özelliğindedir.sivilceli yüzlere hem buhar hemde kompres olarak uygulanabilir. Kaynatılmış papatya suyuna batırılmış bir tülbent mümkün olduğu kadar sıcak olarak yüze sarılır .kompresten sonra alkol veya kafuru sürmek yararlı olacaktır. ayrıca banyo suyuna atılacak kayantılmış papatyalar derin temizliğe ve ciltte parlaklığa yol açar.

GÜL: kaynatılmış 1,5 litre suya bir avuç dolusu gül yaprağı atılır. bir süre bekletildikten sonra bu su yeniden kaynatılır, gül yapraklarının kaynamamasına dikkat edilmelidir.aksi halde yapraklar özelliğini yitirir.bu suyu kompresle yüze uygulamak ,yada banyo suyuna katmak büyük faydalar sağlar.kaynatılmış gül suyu ;derinin genç kalmasına, hücrelerin canlanmasına ,sinirlerin yatışmasına yardımcı olur.ayrıca kalp kuvvetlendiricidir.

NANE: buhar olarak veya banyo suyuna katılan nane yaprakları soğuk algınlğına karşı en etkili ilaçtır.

nane yaprakları ilaç va kozmetik sanayiinde kullanılan en belli başlı maddelerden biridir. nefes alışı temizleyen ve düzenleyen nane yaprakları yağlı derilerin bakımı ve temizlenmesinde de büyük ölçüde yararlıdır.
Papatyanın Cilde Faydaları,Gülün Cilde Faydaları,Nanenin Cilde Faydaları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“GÜZELLİĞİN ÜÇ BÜYÜK DOSTU: PAPATYA,GÜL VE NANE” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar