GÜZELLİK VE GÜZELLİK İÇİN YAPILACAKLAR

Gezelim Görelim 2 Ağustos 2008

Asırlar boyu güzellik kavramı , pek çok filozofu düşündürmüştür.bazılarına göre ise bu, güzellik insanoğlunda bağımsız olarak bulunmaktadır,bazılarına görede,güzellik insanoğlunun içindeki bir kavram olarak şekillenmiştir. sosyologlar ise;güzelliğin yere ve zaman bağlı olduğu inancındadırlar.

unutmamalıdırki güzellikanlayışı yıllar boyu deşikolarak gösterilmiş ve hala gösterilmektedir.

güzelliğin ölçüsü yoktur:

güzelliğin kesin hatlarla çizilmiş belli bir şekli şemli yoktur.yani güzellik herkesin anlayışına ve bakış açısına göre değişir.ama hemen belirtilmelidir ki ,insanoğlunun güzelliğe verdiği önem yüzyıllar boyu süregelmiştir ve halende öyle devam etmektedir.

GÜZELLİĞİN BÜYÜK DOSTU: UYKU

Uykunun güzellik üzerinde çok fazla etkisi vardır.uykusuz kalan yorgun bir vücutta en fazla etkilenen yer beyindir. günlük görevini yerine getirmek zorunda olan beyin ve sinir sisteminin etkileri doğrudan yüze yansır.uykusuzluğun sürekli devam etmesi ,yüzdeki çizgileri kalıcı hale getirebilir.

vücudun uykudan çok dinlenmeye, beynin ise uykuya ihtiyacı vardır.

GÜZELLİĞİ ETKİLEYEN VİTAMİNLER:

Güzel kalbilmek ve yaşlılığı dahada geciktirebilmek için vücudumuzun bazı vitaminlere ihtiyacı vardır.bunların başında A,H,C veD vitaminleri gelmektedir.

A vitamini ciltteki sivilceleri yok eder ve gözlere parlaklık verir. yeşil sebzelerde ve havuçta bulunur.

H vitamini deride olan döküntülerin ve pullanmaların önüne geçmesi bakımından önemlidir.sütte, beyinnde ve patateste bol miktarda bulunmaktadır.

C vitamini tırnak kırılmalarına karşı en etkili tedbirdir.limon,portakalve mandalinda bol miktarda vardır.

D vitamini ise bel kemiğinde ve bacaklarda meydana gelen deformasyonlara karşı en etkili çaredir.yumurta sarısı,tereyağı ve sütte bol olarak bulunur.

bu vitaminleri en iyi ve en uygun şekilde alabilmek için , içinde bulundukları gıdaların normal olarak alınması gerekmektedir.
kaynak: sağlık ansiklopedisi

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“GÜZELLİK VE GÜZELLİK İÇİN YAPILACAKLAR” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar